Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Budowa nowego mostu heleńskiego


16266

O szynobusie i rozwiązaniach komunikacyjnych na czas budowy mostu heleńskiego

2017-03-27

Podczas konferencji prasowej w sądeckim Ratuszu prezydent Ryszard Nowak wyjaśniał kwestie rozwiązań komunikacyjnych, które mogą wpłynąć na zmniejszenie utrudnień w ruchu podczas budowy nowego mostu heleńskiego na rzece Dunajec. Podkreślił, że jedną z propozycji jest uruchomienie szynobusu na trasie Marcinkowice - Nowy Sącz, jednak ostateczna decyzja będzie zależeć także od ewentualnego zaangażowania finansowego ze strony gmin ościennych, a przede wszystkim gminy Chełmiec.


16138

Prezydent w Ministerstwie Rozwoju. Umowa na dofinansowanie budowy mostu heleńskiego podpisana!

2017-03-03

Z udziałem Wiceministra Rozwoju Witolda Słowika, Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka oraz Wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona, w Ministerstwie Rozwoju odbyło się oficjalne podpisanie umów dotyczących unijnego dofinansowania strategicznych inwestycji drogowych w czterech miastach: Nowym Sączu, Toruniu, Sosnowcu i Gorzowie Wielkopolskim.


16120

"To wielki sukces naszego miasta" [VIDEO]

2017-02-28

Zwiększona do poziomu 77 mln zł kwota dofinansowania do budowy nowego mostu heleńskiego była głównym tematem dzisiejszego spotkania prezydenta Ryszarda Nowaka z przedstawicielami sądeckich mediów. - Chcę państwa poinformować o wielkim sukcesie miasta - o uzyskaniu dofinansowania 85 proc. inwestycji, którą chcemy przeprowadzić w tym i przyszłym roku, czyli przebudowy układu komunikacyjnego i budowy nowego mostu na rzece Dunajec. To jest wielkie osiągnięcie, a dla mnie przyjemność, że to, co planowałem i deklarowałem zostało spełnione - powiedział dziennikarzom Ryszard Nowak.


15850

Nowy Sącz: Parlamentarzyści wspólnie dla ważnej inwestycji [VIDEO]

2017-01-17

Zwiększenie dofinansowania budowy nowego mostu heleńskiego z obecnych 27 do 85 procent, było głównym tematem konferencji prasowej Pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądecko-podhalańskim i Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka oraz sądeckich parlamentarzystów. Gospodarzem spotkania był prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.


15843

Więcej pieniędzy na most heleński? Są szanse

2017-01-16

Most heleński zostanie dofinansowany w 85 procentach? Starania w tym kierunku prowadzą sądeccy parlamentarzyści, którzy dziś (16. stycznia) poinformowali o tym na konferencji prasowej w ratuszu.


15799

Nowy Sącz: Tak będzie wyglądał nowy most heleński

2017-01-11

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Ryszarda Nowaka w tym roku rozpoczynamy budowę nowego mostu heleńskiego i przebudowę układu komunikacyjnego po obu stronach Dunajca. - Marzenia stają się rzeczywistością - skomentował krótko prezydent Nowak.