Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Budowa nowego mostu heleńskiego

Robotnicy kładą asfalt

Prace na moście heleńskim obserwowali dziś (19 kwietnia) Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek. Pogoda dopisuje, więc robotnicy mogą bez przeszkód kłaść ostatnią warstwę asfaltu. 
 

- Kładziona jest ostatnia warstwa asfaltowa ścieralna. Te prace zakończą się na dylatacji od strony Heleny – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki. - Na części inwestycji, po stronie heleńskiej, nawierzchnia ścieralna będzie wykonywana po przerwie świątecznej. Zaplanowana jest tam nawierzchnia z dodatkiem gumy w celu spełnienia warunków środowiskowych, czyli obniżenia głośności tej nawierzchni. W tygodniu po świętach, jeżeli oczywiście pogoda pozwoli, będą realizowane roboty wieńczące nawierzchnię na chodnikach i ścieżkach rowerowych. 

Trwają także roboty porządkowe pod mostem i w korycie rzeki Dunajec. Wkrótce stanie też oznakowanie pionowe, a poziome pojawi się po około półtora tygodnia od położenia ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu. 
 

Otwarcie nowego mostu nastąpi w połowie maja. 
 


 

Projekt „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV: Infrastruktura drogowa dla miast Działanie 4.2.: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego. 
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-04-19 13:19:34