Środa, 23 czerwca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon, Albin


Kategoria: Budowa nowego mostu heleńskiego

Na moście heleńskim trwa układanie asfaltu


Dziś (wtorek, 16 kwietnia) w godzinach porannych rozpoczęły się prace związane z asfaltowaniem powierzchni nowego mostu heleńskiego. Roboty mają zakończyć się w późnym wieczorem.  

- Obecnie układana jest pierwsza ochronna warstwa asfaltowa, kładziona na warstwie papowej. Warstwa asfaltu lanego jest już ułożona na jednej stronie mostu. Prace prowadzone są na całej długości mostu. Prace trwają od samego rana - informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki.  

Asfaltowanie drugiego pasa ma rozpocząć się w godzinach popołudniowych. - Jeśli się to uda, to zakończenie robót planujemy dzisiaj na godzinę 21 lub 22 - dodaje dyrektor Konicki. 

Warstwa ścieralna będzie układana w najbliższym czasie, najprawdopodobniej po Świętach Wielkanocnych. 
 

Projekt „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV: Infrastruktura drogowa dla miast Działanie 4.2.: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.  
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

    
     

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-04-16 15:18:55