Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Budowa nowego mostu heleńskiego

Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem

26 lutego zakończą się prace związane z betonowaniem mostu heleńskiego. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki obserwowali z bliska postęp prac.

- Budowa mostu jest aktualnie na bardzo ważnym etapie. Kończymy betonowanie pomostu drugiej części mostu od strony zamku. Do północy 26 lutego zakończą się te roboty, a następnego dnia rozpocznie się rozdeskowywanie od strony Heleny i przygotowywanie mostu do izolacji. Te prace związane z izolowaniem będą realizowane w przyszłym tygodniu – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki.
 

Prezydent Ludomir Handzel z satysfakcją przyjął informację o postępie prac, które przebiegają zgodnie z harmonogramem.
 

- Robimy wszystko, żeby w jak najkrótszym terminie oddać most do użytku. To nasz priorytet – mówi prezydent.

  

Projekt „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV: Infrastruktura drogowa dla miast Działanie 4.2.: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.  

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-02-26 14:44:09