Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Budowa nowego mostu heleńskiego

Budowa mostu nabrała tempa

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki oglądali 19 lutego postęp prac przy budowie mostu heleńskiego. Aktualnie trwa tam betonowanie płyty pomostu od strony dzielnicy Helena.
 


 

- Betonowanie to jeden z najważniejszych punktów tej inwestycji, do którego byliśmy gotowi już dwa tygodnie temu, ale trzeba było czekać na pogodę i odpowiednią temperaturę w nocy – mówi dyrektor MZD Adam Konicki. – Dziś zaczęliśmy od strony Heleny, a na przyszły tydzień planowane jest zalewanie betonem przęsła po stronie zamku. Po tym będzie można cały most izolować, uzbrajać go w krawężniki, wykonywać kapy chodnikowe i przygotowywać warstwy ścieralne asfaltu.
 

Dyrektor Konicki zaznacza jednak, że kluczowa dla postępu prac jest odpowiednia pogoda.Projekt „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV: Infrastruktura drogowa dla miast Działanie 4.2.: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.  

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-02-19 16:11:49