Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Budowa nowego mostu heleńskiego

"To wielki sukces naszego miasta" [VIDEO]

Zwiększona do poziomu 77 mln zł kwota dofinansowania do budowy nowego mostu heleńskiego była głównym tematem dzisiejszego spotkania prezydenta Ryszarda Nowaka z przedstawicielami sądeckich mediów. - Chcę państwa poinformować o wielkim sukcesie miasta - o uzyskaniu dofinansowania 85 proc. inwestycji, którą chcemy przeprowadzić w tym i przyszłym roku, czyli przebudowy układu komunikacyjnego i budowy nowego mostu na rzece Dunajec. To jest wielkie osiągnięcie, a dla mnie przyjemność, że to, co planowałem i deklarowałem zostało spełnione - powiedział dziennikarzom Ryszard Nowak.
 


Prezydent Nowego Sącza podkreślił, że nie tylko metropolie, ale również Polska lokalna otrzymuje dofinansowania na duże i znaczące inwestycje drogowe. - Cieszy mnie bardzo, że ta polityka inwestowania tylko w duże aglomeracje zmieniła się. Proszę zauważyć, że te decyzje bardzo szybko zapadły i szybko uzyskaliśmy dofinansowanie - zaznacza prezydent i dodaje: - W piątek będę miał przyjemność podpisać w Warszawie umowę na dofinansowanie i można powiedzieć - ruszamy.
 Czytaj również: Prezydent: Mamy 77 mln zł dofinansowania na Most Heleński!

 Jak podkreśla dyrektor Grzegorz Mirek, Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu kończy już przygotowanie całej specyfikacji do przetargu. - Z racji tego, że jest to przetarg unijny, ma on swoje odpowiednie wymogi. Mamy nadzieję, że do końca marca uda nam się ogłosić przetarg i będziemy wówczas znali dokładne kwoty zaoferowane przez potencjalnych wykonawców. Będziemy mogli wtedy rozpoczynać powoli prace w terenie. Choć trzeba pamiętać, że będzie to inwestycja bardzo wymagająca, nie tylko z technicznego punktu widzenia, ale również ze względu na rozwiązania związane z ruchem samochodowym, który będziemy się starać, aby był jak najmniej utrudniony - powiedział dyrektor MZD Grzegorz Mirek.

[POBIERZ ZDJĘCIA]


Wczoraj prosto z Warszawy prezydent Ryszard Nowak poinformował tuż przed godziną 13:00, że Nowy Sącz otrzymał zwiększone do maksymalnego poziomu 85 proc. dofinansowanie w ramach środków unijnych na inwestycje drogowe w miastach. - To już pewne. Mamy 77 mln zł dofinansowania na budowę nowego mostu heleńskiego z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca - informował prezydent. - To wielki sukces dla naszego miasta, który był możliwy dzięki wsparciu wielu osób, a zwłaszcza wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz wiceministra Wiesława Janczyka - podkreślał tuż po zakończeniu konferencji w Ministerstwie Rozwoju prezydent Ryszard Nowak.

To już trzecia duża inwestycja, która będzie zrealizowana przez prezydenta Ryszarda Nowaka po generalnej przebudowie ulicy Królowej Jadwigi oraz wartej 98 mln budowie Obwodnicy Północnej z nowym mostem na Dunajcu. Przed nami kolejna - budowa nowego mostu heleńskiego - którego wartość przekroczy 90 mln zł. Czteropasmowa przeprawa usprawni ruch w kierunku osiedla Helena, a jednocześnie po obu stronach Dunajca powstanie układ komunikacyjny z dwoma nowoczesnymi rondami. - Jest to wynik ciężkiej pracy naszych urzędników, a w szczególności Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu - dodał prezydent Ryszard Nowak.

 

Projekt „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV: Infrastruktura drogowa dla miast Działanie 4.2.: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego.  

Autor: Krzysztof Witowski
Dodano: 2017-02-28 18:09:59