Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Bezpieczne wakacje

Młode orły na Bezpiecznych Wakacjach

W hali MOSiR Na Rurach odbyły się turnieje dzikich drużyn w ramach Bezpiecznych Wakacji 2019 pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Rozegrano 4 turnieje w kategoriach wiekowych od 2001 do 2013 roku.
 


 

Ogółem wzięło w nich udział 165 dzieci z terenu miasta Nowego Sącza i okolic. Rozegrano 60 meczów. Triumfatorzy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, piłki i inne nagrody. Koordynatorem i organizatorem turniejów był Dawid Dumana – przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Nowego Sącza i Andrzej Kuźma z AMO Nowy Sącz.
 

Piłka, zabawy i konkursy
 

W ramach cyklu imprez Bezpieczne Wakacje 2019 w Nowym Sączu,  Akademia Młodych Orłów w ramach współpracy z miastem Nowym Sączem zaprosiła dzieci na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej oraz zabawy i konkursy. Zajęcia prowadził trener koordynator AMO Andrzej Kuźma. Patronat nad zajęciami sprawował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 

Zajęcia z piłki nożnej odbyły się w ostatnich dwóch tygodniach  wakacji. Zawodnicy trenowali w kategoriach skrzatów, żaków i orlików. W zajęciach uczestniczyło ponad 80 dzieci z miasta Nowego Sącza. Podczas zajęć  oprócz gry w piłkę nożna zorganizowane zostały liczne konkursy i  zabawy z piłką, takie jak żonglerka, rzuty karne i tory przeszkód. Każde dziecko na zakończenie wakacyjnych zajęć otrzymało drobne upominki przekazane przez Urząd Miasta Nowego Sącza. /Fot. organizatora/
 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: AMO
Dodano: 2019-09-12 08:48:59