Sobota, 24 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Borys


Kategoria: Bezpieczne wakacje

Zakończenie Bezpiecznych Wakacji w Bibliotece

To już koniec... W Oddziale dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej zakończyły się  zajęcia w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2019". Przez dwa miesiące letniego wypoczynku  najmłodsi mieszkańcy  Nowego Sącza i dzieci  wypoczywające w naszym mieście mogły uczestniczyć w zajęciach promujących czytelnictwo.
 


 

Cykl zajęć rozpoczęły "Sportowe potyczki językowe" dla dzieci szkolnych. Dzieciaki w formie zabawy za pomocą różnych form działania poznawały tajniki naszego języka. Były wyścigi samochodowe z frazeologizmami, gra w kręgle z wyrażeniami językowymi oraz doświadczenia i eksperymenty - ulubiona forma działań w trakcie zajęć. 
 

Jak co roku w wakacje bawiły się z nami przedszkolaki, poznając bajkowy alfabet. Tym razem były to kultowe bajki i baśnie: "Czerwony Kapturek", "Pinokio" , "Reksio" i wiele innych opowieści  bardziej znanych przez rodziców i dziadków, niż przez najmłodsze pokolenie. Dzieci nie tylko poznawały bajkowych bohaterów, ale także  wiele zabaw. Nie mogło zabraknąć prac plastycznych na temat poznanych bohaterów.
 


 

Przez całe wakacje towarzyszyły naszym czytelnikom gry planszowe i klocki Lego. Można było pograć i budować różne obiekty w większej grupie na zajęciach zorganizowanych lub indywidualnie.
 

Do  bibliotecznego wakacyjnego kalendarza wpisały się zajęcia z językiem angielskim. W tym roku dzieci poznały między innymi "Magiczny świat Harrego Pottera" oraz poznały ulubione gry i zabawy brytyjskich dzieci. Uczestnicy naszych spotkań zostali obdarowani drobnymi upominkami przekazanymi przez prezydenta Ludomira Handzla.
 

Literacki ostry dyżur 
 

W trwające jeszcze wakacje Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej po raz pierwszy uczestniczył w Międzypokoleniowym Festiwalu Literatury Dziecięcej. Zostaliśmy współorganizatorami tego wydarzenia, organizując spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem oraz przedsięwzięcie pod nazwą"Ostry dyżur literacki – czyli książka na receptę".
 

Z naszych propozycji wakacyjnych zajęć korzystały również świetlice środowiskowe, biorąc udział w "Warsztatach robotów" oraz spotkaniach "Biblioteka, gry i Ty".
 

Żegnamy wakacje, warsztaty i wszystkich uczestników, którzy brali w nich udział. Nie mówimy "do widzenia", tylko "do zobaczenia" na zajęciach, które organizowane są w ciągu całego roku szkolnego. Oferta naszych zajęć będzie umieszczona na stronie  http://www.sbp.nowysacz.pl/ /Mat.: SBP/
 

 [POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Źródło: SBP
Dodano: 2019-08-29 09:32:14