Piątek, 23 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Brygida, Apolinary, Bogna


Kategoria: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje: ekologicznie w Kotłowni

Ekologia była motywem przewodnim kolejnego spotkania w ramach Bezpiecznych Wakacji 2019. Tym razem Izabela Adamczyk i Jakub Cichoński z nowosądeckiej Straży Miejskiej gościli u dzieci z Klubu Kotłownia i świetlicy środowiskowej "Szujskie".
 


 

Dzieci dowiedziały się, co to są ścieki, jak powstają i jak przebiega ich oczyszczanie oraz jak ważna jest dbałość o środowisko. Drugim tematem było obalenie mitu, jakoby wypalanie traw powodowało użyźnienie gleby. Prelegenci przekonywali, że jest przeciwnie: wypalanie niszczy ekosystem i jest zagrożeniem dla ludzi.
 

Część spotkania poświęcono bezpiecznej drodze do szkoły i zasadom udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie dzieci obejrzały ekspresyjny film o spustoszeniu, jakie w ludzkim organizmie czyni smog i dlaczego w związku z tym nie należy spalać w piecu odpadów.
 

Wstępem do tematu spotkania był konkurs na pracę związaną z ekologią. Pierwszą nagrodę z rąk dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych Aleksandry Ślusarek otrzymała Antonina Zaręba za okazałego robota. Prezenty ufundowane przez ZŚŚ i Urząd Miasta Nowego Sącza otrzymały wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu.

 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-28 12:31:08