Piątek, 23 lipca 2021 r.    Imieniny obchodzą: Brygida, Apolinary, Bogna


Kategoria: Bezpieczne wakacje

Spotkanie autorskie i książki na receptę w SBP

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autorem poczytnych książek dla dzieci, w tym serii o Wombacie Maksymilianie. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.
 


 

Dzieci, które przyszły na spotkanie (część z rodzicami) wysłuchały ciekawych opowieści o zwierzętach i podróżach autora, które inspirują go do kolejnych opowieści literackich. Po rozdaniu autografów rozpoczął się "ostry dyżur literacki", czyli książka na receptę. Mali czytelnicy i ich rodzice mogli skorzystać z indywidualnych porad ekspertów z dziedziny literatury, którzy doradzali, jakie książki sprawią, że pacjenci nie będą się mogli od nich oderwać.
 

W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendowali wartościowe książki dobrane do wieku i dotychczasowych doświadczeń czytelniczych. Akcja miała za zadanie uzdrowić "niedomagających czytelniczo" pacjentów i sprawić, by czytanie stało się ich prawdziwą pasją. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i weszło w skład nowosądeckich Bezpiecznych Wakacji 2019.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]


 

 

Autor: Biuro Prasowe UM
Dodano: 2019-08-23 14:20:55