BIP - Miasto Nowy Sącz Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - dworzec kolejowy Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - Baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna Baszta Kowalska z lotu ptaka

Kategoria: Bezpieczne wakacje

Graffiti, murale i vlepki. Street art w MOK

Bezpieczne Wakacje rozpoczęły się na dobre. 1 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury ruszyły warsztaty graffiti i street artu, które prowadzi znany sądecki animator tego rodzaju sztuki, mgr Mors.
 


 

Warsztaty zainaugurowała prezentacja multimedialna, przybliżająca zjawisko sztuki ulicy, do którego zaliczane są między innymi graffiti, murale, vlepki, szablony i wiele innych rodzajów twórczości plastycznej z wykorzystaniem spraya. Mgr Mors zaprezentował krótką historię street artu i postaci najważniejszych twórców polskich i światowych, w tym tak znanych i kontrowersyjnych jak Banksy. Znalazło się też miejsce na twórczość samego mgra Morsa, który tworzy na sądeckich – i nie tylko - ścianach już od 20 lat.
 

Po wykładzie uczestnicy spotkali się na pierwszych zajęciach, które miały charakter koncepcyjnej burzy mózgów. - Liczę na to, że uczestnicy zaproponują jakieś ciekawe pomysły – mówi mgr Mors. - W środę i czwartek będziemy przygotowywać się do stworzenia muralu, bo efektem naszej pracy będzie właśnie mural przy MOK-u i ostatni dzień, piątek, to będzie praca przy nim. Założenie jest takie, żeby uczestnicy od początku do końca stworzyli ten obraz, ja im mam tylko pomóc – dodaje mgr Mors.

 

Warto dodać, że Nowy Sącz jest aktywnym ośrodkiem street artu w Polsce, między innymi dzięki mgr. Morsowi . – Moim ulubionym sposobem na wyrażanie siebie jest serial, który tworzę pod wiaduktem na ulicy Węgierskiej – zdradza mgr Mors. To cykl nietrwałych obrazów o różnorodnej tematyce. Dotychczas powstało ich niemal pięćdziesiąt. Twórca znany jest także z ulicznej lekcji języka polskiego - graffiti z poprawnymi wyrażeniami, w których najczęściej popełniamy błędy.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

Autor: Biuro Prasowe UM/WT
Dodano: 2019-07-01 13:12:39