Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

Przed nami Karpacki Wyścig Kurierów!

W związku ze zbliżającym się Karpackim Wyścigiem Kurierów z przedstawicielami lokalnych mediów spotkał się prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak i dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów Tomasz Wójcik. Podczas konferencji przedstawiono ideę wyścigu i jego poszczególne etapy. Kolarze zawitają w naszym mieście już w najbliższą niedzielę (30 kwietnia).
 

 

- Jest to wyścig, który oddaje hołd naszym sądeckim kurierom. To wyścig, który wielokrotnie pojawiał się w Nowym Sączu. Uważam, że warto to powtórzyć i wrócić do tej tradycji - powiedział prezydent Ryszard Nowak. - Zorganizowanie Karpackiego Wyścigu Kurierów w Nowym Sączu to propagowanie tej dyscypliny sportu. Z przyjemnością mogę powiedzieć, że Karpacki Wyścig Kurierów wraca do Nowego Sącza i będzie już na stałe wpisywał się w kalendarz wydarzeń sportowych w mieście - dodał prezydent.
 

Szczegółowe informacje na temat wyścigu i etapu, który odbędzie się w naszym mieście przedstawił dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów Tomasz Wójcik. - W najbliższą sobotę 29 kwietnia prologiem ulicami Tarnowa rozpocznie się Karpacki Wyścig Kurierów. Następnego dnia wyścig zagości w Nowym Sączu. Start pierwszego etapu wyścigu rozpocznie się o godz. 11:00 prezentacją grup sportowych. Następnie o godz 11:45 zaprezentowani zostaną poszczególni zawodnicy wyścigu. Ceremonia dekoracji rozpocznie się o godz. 12:30, po czym nastąpi start honorowy z płyty Rynku o godz. 12:45.Start ostry z Mostu Heleńskiego zaplanowano na godz. 13:00. Rywalizacja w tym dniu zakończy się w Oświęcimiu - mówił dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów.
 

Kolejny etap (1 maja)będzie liczył 140 kilometrów z Oświęcimia do Jabłonki, a zawodnicy już w godzinach popołudniowych przejadą do węgierskiego Veszprem, gdzie kolejnego dnia (2 maja) rozpocznie się ostatni, decydujący etap wyścigu.Zawodnicy będą mieli do przejechania 150 km, a finiszować będą wmieście Papa, niedaleko granicy ze Słowacją.
 


Zobacz trasę Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017Organizatorem Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017 jest Małopolski Związek Kolarski. Więcej informacji na www.carpathianrace.eu.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2017-04-28 12:49:37