Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna

Kategoria: Sport

Już w niedzielę Karpacki Wyścig Kurierów wyruszy z Nowego Sącza!

W najbliższą sobotę 29 kwietnia prologiem ulicami Tarnowa rozpocznie się Karpacki Wyścig Kurierów. Następnego dnia (30 kwietnia) wyścig zagości w Nowym Sączu, gdzie o godz. 12:45 z płyty Rynku kolarze wyruszą na pierwszy etap Karpackiego Wyścigu Kurierów o długości 160 km.
 Start pierwszego etapu wyścigu rozpocznie się o godz. 11:00 prezentacją grup sportowych. Następnie o godz 11:45 zaprezentowani zostaną poszczególni zawodnicy wyścigu. Ceremonia dekoracji rozpocznie się o godz. 12:30, po czym nastąpi start honorowy z płyty Rynku o godz. 12:45.Start ostry z Mostu Heleńskiego zaplanowano na godz. 13:00. Rywalizacja w tym dniu zakończy się w Oświęcimiu.
 

Kolejny etap (1 maja)będzie liczył 140 kilometrów z Oświęcimia do Jabłonki, a zawodnicy już w godzinach popołudniowych przejadą do węgierskiego Veszprem, gdzie kolejnego dnia (2 maja) rozpocznie się ostatni, decydujący etap wyścigu.Zawodnicy będą mieli do przejechania 150 km, a finiszować będą wmieście Papa, niedaleko granicy ze Słowacją.
 


Zobacz trasę Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017Organizatorem Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017 jest Małopolski Związek Kolarski. Więcej informacji na www.carpathianrace.eu.

Autor: Renata Stawiarska
Dodano: 2017-04-26 08:27:18