Poniedziałek, 10 maja 2021 r.    Imieniny obchodzą: Izydor, Antonin, JanZobacz więcej w kategorii "Z Ratusza"

Zdjęcie do artykułu KOMUNIKAT w sprawie udzielania dotacji na wymianę pieców

KOMUNIKAT w sprawie udzielania dotacji na wymianę pieców

[2021-04-29]

W związku z brakiem podjęcia projektu uchwały (druku nr. 566) w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Nowego Sącza na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Miasta Nowego Sącza podczas obrad XLV Sesji Rady Miasta Nowego Sącza prowadzonych w dniu 27 kwietnia 2021 r., pragniemy poinformować, że obrady będą kontynuowane w terminie 11 maja 2021r. o godz. 15:00.

Zdjęcie do artykułu  Wiosenna akcja szczepienia lisów

Wiosenna akcja szczepienia lisów

[2021-05-07]

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Sączu informuje, że w dniach od 7 maja do 14 maja 2021r. odbędzie się wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa Małopolskiego. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie.

Zdjęcie do artykułu Brak szczepionek firmy Pfizer

Brak szczepionek firmy Pfizer

[2021-05-07]

Pomimo gotowości Miasta Nowego Sącza na uruchomienie Punktu Szczepień Powszechnych od dnia 10 maja, jesteśmy zmuszeni anulować grafik szczepień w okresie od 10 do 14 maja, z powodu braku szczepionek firmy Pfizer.

Zdjęcie do artykułu Dziecięcy Festiwal Kulturalny

Dziecięcy Festiwal Kulturalny

[2021-05-06]

Wznawiamy sprzedaż biletów na spektakle w ramach drugiej tury Dziecięcego Festiwalu Kulturalnego!

Zdjęcie do artykułu Chcesz poszerzyć wiedzę kulinarną i zaznać smaków Walencji? Gotuj z nami po hiszpańsku!

Chcesz poszerzyć wiedzę kulinarną i zaznać smaków Walencji? Gotuj z nami po hiszpańsku!

[2021-05-06]

Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI prowadzi KOLEJNY nabór do XI edycji BEZPŁATNEGO projektu „Gotuj po hiszpańsku II”.

Zdjęcie do artykułu Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych posługujących się polskim językiem migowym.

Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych posługujących się polskim językiem migowym.

[2021-05-05]

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel - Gminny Komisarz Spisowy w Nowym Sączu ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych posługujących się polskim językiem migowym wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w 2021 r. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Zdjęcie do artykułu Majówka na strzelnicy.

Majówka na strzelnicy.

[2021-05-04]

Jeszcze z obostrzeniami ale mogliśmy przeprowadzić w dniu 02.maja otwarte zawody strzeleckie z okazji dnia Flagi Narodowej, Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja/1791/, oraz rocznicy zakończenia II Wojny Światowej/1945/. W zawodach udział wzięli sympatycy strzelectwa i sportów obronnych z Nowego Sącza i okolic dla których mimo nienajlepszych prognoz sprzyjała majowa pogoda.

Zdjęcie do artykułu 50 tyś. zł na pływanie dla 420 uczniów klas I-III

50 tyś. zł na pływanie dla 420 uczniów klas I-III

[2021-04-30]

Miasto Nowy Sącz na podstawie rozstrzygnięcia Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu otrzymało ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów dofinansowanie na realizację w 2021 roku zajęć sportowych dla w ramach programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać” w wysokości 50 000,00 zł. Wkład własny MNS to 66 720,00 zł. Całkowita wartość projektu to kwota 116 720,00 zł

Zobacz więcej w kategorii "Wydarzenia"

Zdjęcie do artykułu  Prezydent uczcił Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

Prezydent uczcił Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

[2021-04-30]

Z inicjatywy prezydenta Ludomira Handzla, 29 kwietnia 2021 roku uczciliśmy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. Prezydent wziął udział w okolicznościowej modlitwie, a także złożył wiązankę w Bazylice św. Małgorzaty, pod tablicą upamiętniającą ks. Władysława Deszcza i ks. Tadeusza Kaczmarczyka, którzy za swą ofiarę ponieśli najwyższą cenę. Uroczystości przewodniczył ks. dr Jerzy Jurkiewicz Prepozyt Kapituły Kolegiackiej.

Zdjęcie do artykułu 81. rocznica zbrodni katyńskiej

81. rocznica zbrodni katyńskiej

[2021-04-10]

Prezydent Ludomir Handzel złożył kwiaty pod tablicą upamiętniająca oficerów, którzy mieli związki z naszym miastem i zostali zamordowani w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie i innych miejscach.

Zdjęcie do artykułu 19 marca - imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

19 marca - imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego

[2021-03-19]

Prezydent Ludomir Handzel złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Obchody imienin Honorowego Mieszkańca Miasta, to tradycja, przywrócona przez Prezydenta dwa lata temu. Wówczas imieniny Józefa Piłsudskiego były obchodzone w Nowym Sączu po raz pierwszy od 80 lat.

Zdjęcie do artykułu 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

[2021-03-01]

W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Prezydent Nowego Ludomir Handzel złożył kwiaty wraz z ppłk Henrykiem Kiełbasą, Wojskowym Komendantem Uzupełnień, w Izbie Pamięci Ofiar Gestapo i komunistycznego UB w obecnej siedzibie WKU przy ulicy Czarnieckiego.

Zdjęcie do artykułu „Jeżdżę z głową” – zakończenie projektu

„Jeżdżę z głową” – zakończenie projektu

[2021-03-01]

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się z dziećmi, które uczestniczyły w projekcie „Jeżdżę z głową”. Młodzi narciarze otrzymali od prezydenta dyplomy oraz gadżety. W projekcie uczestniczyła ponad setka uczniów z nowosądeckich szkół. W tym roku zajęcia odbywały się na stoku w Rytrze.

Zdjęcie do artykułu Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Pierackiego z okazji 130. rocznicy urodzin oraz 80. rocznicy śmierci.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Kazimierza Pierackiego z okazji 130. rocznicy urodzin oraz 80. rocznicy śmierci.

[2021-02-23]

Ludomir Handzel Prezydent Miasta Nowego Sącza odsłonił dziś w gmachu IV Liceum Ogólnokształcącego Sportowego tablicę memoratywną, upamiętniającą postać Kazimierza Pierackiego.

Zdjęcie do artykułu 79. rocznica utworzenia Armii Krajowej

79. rocznica utworzenia Armii Krajowej

[2021-02-14]

Prezydent Ludomir Handzel uczcił dziś 79. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Okolicznościową wiązankę pod pomnikiem AK na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu, złożyli w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek oraz Redaktor naczelny "Rocznika Sądeckiego" Jarosław Jakubowski.

Zdjęcie do artykułu 40. Rocznica zakończenia strajku w nowosądeckim ratuszu.

40. Rocznica zakończenia strajku w nowosądeckim ratuszu.

[2021-01-11]

Prezydent Ludomir Handzel wraz Andrzejem Szkaradkiem, legendą nowosądeckiej Solidarności i przedstawicielami NSZZ Solidarność (Krzysztof Kotowicz – członek prezydium Zarządu Regionu Małopolska, Piotr Masłowski, Marcin Jasiński przewodniczący komisji zakładowej PKP Cargo S.A. w Nowym Sączu) upamiętnił 40. rocznicę zakończenia strajku w nowosądeckim ratuszu.

Zobacz więcej w kategorii "Inwestycje"

Zdjęcie do artykułu Umowa na wymianę systemu oświetlenia ulicznego podpisana

Umowa na wymianę systemu oświetlenia ulicznego podpisana

[2021-03-26]

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę na wymianę systemu oświetlenia ulicznego w Nowym Sączu. Stare, sodowe lampy zastąpi nowoczesne oświetlenie LED. Na początek do wymiany przewidziano 2313 lamp. Roczne oszczędności Miasta na energii elektrycznej mają wynosić prawie pół miliona złotych. Wykonawcą zlecenia zostało Przedsiębiorstwo Usług Elektrycznych „Eltex”, któremu już czternaście dni od podpisania umowy zostanie przekazany plac budowy.

Zdjęcie do artykułu Trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Lwowskiej.

Trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Lwowskiej.

[2021-04-20]

Trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Lwowskiej. Chodnik, wraz z odwodnieniem powstanie na odcinku ponad 700 metrów. To długo oczekiwana przez Mieszkańców Osiedla Piątkowa inwestycja, o którą wnioskował radny Grzegorz Ledziński.

Zdjęcie do artykułu Rozpoczęła się rewitalizacja „Kocich Plant”.

Rozpoczęła się rewitalizacja „Kocich Plant”.

[2021-04-19]

Trwają prace przy rewitalizacji Placu Krasińskiego. W ramach inwestycji powstaną nowe elementy małej architektury. Między innymi ogród sensoryczny, ogród dydaktyczny, fontanna i ekologiczny plac zabaw.

Zdjęcie do artykułu Zakończył się remont ul. Ogrodowej.

Zakończył się remont ul. Ogrodowej.

[2021-04-19]

Prezydent Ludomir Handzel otworzył dziś wyremontowany odcinek ul. Ogrodowej. Prace był prowadzone od skrzyżowania z ul. Łokietka do skrzyżowania z ul. Jadwigi Wolskiej. Oprócz remontu nawierzchni asfaltowej powstało aż 277 miejsc parkingowych. W celu poprawy bezpieczeństwa skrzyżowania z ul. Jadwigi Wolskiej i z ul. Łokietka zostały wyniesione do góry.

Zdjęcie do artykułu Rusza rewitalizacja „Kocich Plant” – umowa podpisana

Rusza rewitalizacja „Kocich Plant” – umowa podpisana

[2021-04-15]

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę na rewitalizację tzw. „Kocich Plant”, czyli Placu Krasińskiego. W ramach inwestycji przewidziano kompleksowe zagospodarowanie terenu położonego na skarpie. Powstanie tam między innymi ogród sensoryczny, ogród dydaktyczny, fontanna i ekologiczny plac zabaw.

Zdjęcie do artykułu Nowy chodnik przy ul. Zdrojowej prawie gotowy

Nowy chodnik przy ul. Zdrojowej prawie gotowy

[2021-04-13]

Dobiega końca budowa nowego chodnika przy ul. Zdrojowej. Roboty są prowadzone na odcinku ponad 500 metrów. Powstała również kanalizacja deszczowa i bariery ochronne. O budowę chodnika wnioskował radny Grzegorz Fecko.

Zobacz więcej w kategorii "Prace Rady Miasta"

Terminarz Komisji

[2021-05-10]

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 13 maja 2021 r.

Terminarz Komisji

[2021-04-30]

Komisja Statutowo-Prawna - 7 maja 2021 r.

Terminarz Komisji

[2021-04-30]

Komisja Sportu i Turystyki - 5 maja 2021 r.

Terminarz Komisji

[2021-04-30]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 4 maja 2021 r.

Terminarz Komisji

[2021-04-23]

Komisja Infrastruktury i Środowiska - 28 kwietnia 2021 r.

Terminarz Komisji

[2021-04-23]

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 26 kwietnia 2021 r.

Terminarz Komisji

[2021-04-21]

Komisja Finansów Publicznych - 26 kwietnia 2021 r.

Zobacz więcej w kategorii "Planowanie przestrzenne"

Zobacz więcej w kategorii "Komunikaty"

BIP

[2020-09-26]

Szczegółowe informacje o podatkach i opłatach znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej

Nowa opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

[2018-04-16]

opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

[2021-01-07]

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

Przetarg na:"Sprzedaż i dostawę art. chemicznych" dla Domu Pomocy Społecznej ul. Nawojowska 159 w Nowym Sączu

[2020-12-31]

Przetarg na:"Sprzedaż i dostawę art. chemicznych" dla Domu Pomocy Społecznej ul. Nawojowska 159 w Nowym Sączu

Przetarg na sprzedaż i dostawa leków i art. medycznych do Domu Pomocy Społecznej ul. Nawojowska 159 w Nowym Sączu

[2020-12-23]

Przetarg na sprzedaż i dostawa leków i art. medycznych do Domu Pomocy Społecznej ul. Nawojowska 159 w Nowym Sączu

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę mrożonek" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

[2020-12-14]

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę mrożonek" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę ryb" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

[2020-12-14]

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę ryb" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę pieczywa" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

[2020-12-14]

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę pieczywa" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę jajek" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

[2020-12-14]

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę jajek" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę art. spożywczych" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159"

[2020-12-14]

Ogłoszenie o przetargu na "Sprzedaż i dostawę art. spożywczych" dla Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu ul. Nawojowska 159"

Zobacz więcej w kategorii "KORONAWIRUS: ważne informacje!"

Zdjęcie do artykułu Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 18- 47 lat

Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 18- 47 lat

[2021-04-23]

Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 18- 47 lat

Zdjęcie do artykułu Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 40-59 lat

Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 40-59 lat

[2021-04-07]

Szczepienia przeciw COVID-19 osób w wieku 40-59 lat

Zdjęcie do artykułu Chcesz zapisać się na test przeciw Covid-19? Wypełnij formularz

Chcesz zapisać się na test przeciw Covid-19? Wypełnij formularz

[2021-03-16]

Chcesz zapisać się na test przeciw Covid-19? Wypełnij formularz

Zdjęcie do artykułu Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 60 + oraz dla osób przewlekle chorych

Szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 60 + oraz dla osób przewlekle chorych

[2021-03-16]

Na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby w wieku 60 lat oraz osoby przewlekle chore

Zdjęcie do artykułu Szczepienia przeciwko SARS Cov-2w domu pacjenta

Szczepienia przeciwko SARS Cov-2w domu pacjenta

[2021-03-04]

Szczepienia przeciwko SARS Cov-2w domu pacjenta

Zdjęcie do artykułu PAKIET INFORMACYJNY DLA SENIORÓW

PAKIET INFORMACYJNY DLA SENIORÓW

[2021-02-10]

PAKIET INFORMACYJNY DLA SENIORÓW

Zdjęcie do artykułu Nowa forma rejestracji przez SMS na szczepienie przeciw Covid -19

Nowa forma rejestracji przez SMS na szczepienie przeciw Covid -19

[2021-01-25]

Rejestracja na szczepienie przeciw Covid -19

Zdjęcie do artykułu Akcja #SzczepimySię

Akcja #SzczepimySię

[2021-01-08]

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zobacz więcej w kategorii "Budżet Obywatelski"

Zdjęcie do artykułu Ruszył nabór projektów w ramach tegorocznej procedury Budżetu Obywatelskiego!

Ruszył nabór projektów w ramach tegorocznej procedury Budżetu Obywatelskiego!

[2021-05-10]

Mieszkańcy Nowego Sącza, już po raz kolejny, mogą zdecydować na co przeznaczyć środki z budżetu miasta. Już dziś, 10 maja, ruszył nabór projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza.

Zdjęcie do artykułu Jakich błędów unikać we wnioskach do budżetu obywatelskiego?

Jakich błędów unikać we wnioskach do budżetu obywatelskiego?

[2021-05-04]

Na podstawie doświadczeń minionych edycji budżetu obywatelskiego, prezentujemy najczęściej popełniane błędy we wnioskach do budżetu obywatelskiego. Te błędy mogą wpłynąć na wykluczenie formalne lub odrzucenie ze względów merytorycznych wniosku.

Zdjęcie do artykułu Jak opracować projekt do budżetu obywatelskiego?

Jak opracować projekt do budżetu obywatelskiego?

[2021-04-30]

Przez tych kilka lat dzięki pomysłom mieszkańców Nowy Sączstaje się przyjaznym miejscem do życia. Zbudowano m.in. nowe place zabaw, wyremontowano drogi i chodniki, postawiono samoobsługowe stacje naprawy rowerów, zorganizowano świąteczne kiermasze na nowosądeckim rynku.

Zdjęcie do artykułu 3…2…1… SIÓDMA EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WYSTARTOWAŁA!

3…2…1… SIÓDMA EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WYSTARTOWAŁA!

[2021-04-27]

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego jest siódma z kolei. Jakie zadania zostaną dzięki niej zrealizowane? Wszystko zależy od Mieszkańców!

Zdjęcie do artykułu 26 kwietnia wystartuje kolejny budżet obywatelski Nowego Sącza

26 kwietnia wystartuje kolejny budżet obywatelski Nowego Sącza

[2021-04-19]

Zgodnie z zasadami budżetu obywatelskiego Miasta Nowego Sącza, 16 kwietnia br. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel określił szczegółowy harmonogram realizacji budżetu obywatelskiego na 2022 rok wraz z kwotami przypadającymi dla każdego osiedla, przyjmując Zarządzenie nr 203/2021 z dnia 16.04.2021 r. w sprawie przeprowadzenia procedury Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza na 2022 rok.Zgłaszanie pomysłów rozpocznie się 10 maja, a głosowanie odbędzie się we wrześniu.

Zdjęcie do artykułu Komunikat Prezydenta Miasta Nowego Sącza

Komunikat Prezydenta Miasta Nowego Sącza

[2020-10-15]

Komunikat Prezydenta Miasta Nowego Sącza w sprawie zatwierdzenia wyników głosowania w głosowaniu nad budżetem obywatelskim Miasta Nowego Sącza na 2021 rok.

Zdjęcie do artykułu Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego już od jutra!

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego już od jutra!

[2020-09-30]

Już jutro (1 października) rusza głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Sącza!

Zdjęcie do artykułu Budżet Obywatelski – projekty do głosowania

Budżet Obywatelski – projekty do głosowania

[2020-09-22]

Twój projekt do Budżetu Obywatelskiego znalazł się na liście do głosowania? GRATULUJEMY! Teraz TWOJĄ ROLĄ jest przekonać mieszkańców, by na niego zagłosowali. To dzięki ich głosom Twój wniosek ma szansę na realizację.