Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna


Zobacz więcej w kategorii "Z Ratusza"

Zdjęcie do artykułu Prezydent Ludomir Handzel w obronie mieszkańców miasta

Prezydent Ludomir Handzel w obronie mieszkańców miasta

[2019-08-21]

Prezydent Ludomir Handzel sprzeciwia się planowanym przez Zarząd Sądeckich Wodociągów Spółka z o.o. podwyżkom cen wody i ścieków. W swoim oświadczeniu podkreśla, że Spółka Sądeckie Wodociągi za 2017 rok osiągnęła zysk w wysokości 6 847 740,80 złotych, a za 2018 rok 6 889 715,65 złotych.

Zdjęcie do artykułu Medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego dla prezydenta Ludomira Handzla

Medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego dla prezydenta Ludomira Handzla

[2019-08-17]

W sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyło się po raz pierwszy w historii posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Kajakowego. W trakcie obrad, prezydent Ludomir Handzel otrzymał medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego, za zasługi wniesione w rozwój kajakarstwa. Odznaczenie wręczył prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski.

Zdjęcie do artykułu Galicyjska Linia Retro hitem wśród mieszkańców i turystów

Galicyjska Linia Retro hitem wśród mieszkańców i turystów

[2019-08-16]

Zabytkowy autobus Autosan H9-35 #94 z 1978 roku kursuje między Dworcem MPK a Miasteczkiem Galicyjskim. Muzealna linia ‘’R” cieszyła się bardzo dużą popularnością w Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia).

Zdjęcie do artykułu Nabór na członków Komitetu Rewitalizacji

Nabór na członków Komitetu Rewitalizacji

[2019-08-16]

Prezydent Miasta Nowego Sącza ogłosił otwarty nabór kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji w mieście Nowym Sączu.

Zdjęcie do artykułu Utrudnienia w ruchu w ciągu ulicy Bulwar Narwiku

Utrudnienia w ruchu w ciągu ulicy Bulwar Narwiku

[2019-08-16]

Miejski Zarząd Dróg uprzejmie informuje, że w dniach od 19 sierpnia do 23 sierpnia 2019 r. będzie remontowana nawierzchnia bitumiczna jezdni ul. Bulwar Narwiku na odcinku od ronda pod szpitalem do wyjazdu z parkingu i zajezdni autobusowej przy rzece Kamienica.

Zdjęcie do artykułu Wierni Polsce: piknik w Miasteczku Galicyjskim

Wierni Polsce: piknik w Miasteczku Galicyjskim

[2019-08-15]

Wierni Polsce: pod takim hasłem odbył się w nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim piknik z okazji Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia). Przedsięwzięcie pod honorowym patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla miało wymiar patriotyczno-rodzinny i było jednym z szesnastu pikników w Polsce, współorganizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zobacz więcej w kategorii "Wydarzenia"

Zdjęcie do artykułu Delegacja Nowego Sącza w Narwiku

Delegacja Nowego Sącza w Narwiku

[2019-08-22]

Młodzieżowy Chór „Scherzo” oraz przedstawiciele Miasta Nowego Sącza na czele z wiceprezydent Magdaleną Majką i sekretarzem Piotrem Lachowiczem udali się z wizytą do Narwiku. Delegacja weźmie udział w rozpoczynających się obchodach 80 rocznicy Bitwy o Narwik, która będzie obchodzona w przyszłym roku.

Zdjęcie do artykułu Uroczystości w rocznicę egzekucji w Biegonicach

Uroczystości w rocznicę egzekucji w Biegonicach

[2019-08-21]

Wiceprezydent miasta Magdalena Majka wzięła udział w uroczystości w rocznicę egzekucji ponad 40 sądeczan, którzy zostali rozstrzelani przez hitlerowców 21 sierpnia 1941 roku w Biegonicach. Kwiaty i znicze na "biegonickiej olszynce" i na starym cmentarzu w Nowym Sączu złożyli członkowie rodzin pomordowanych, w tym malarza Bolesława Barbackiego.

Zdjęcie do artykułu Ojce i Dziatki w nowosądeckiej bibliotece

Ojce i Dziatki w nowosądeckiej bibliotece

[2019-08-21]

W najbliższy piątek (23 sierpnia) w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie z Marcinem Koziołem. Po spotkaniu autor zaprasza na Ostry Dyżur Literacki. Przedsięwzięcie pod honorowym patronatem prezydenta Ludomira Handzla odbędzie się w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki.

Zdjęcie do artykułu Piknik Aktywnych Mam

Piknik Aktywnych Mam

[2019-08-20]

Klub Aktywnych Mam zaprasza na piknik. Wydarzenie pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla adresowane jest do mam (również przyszłych) i odbędzie się na nowosądeckich plantach w najbliższą sobotę (24 sierpnia).

Zdjęcie do artykułu "Żarciowozy" w Nowym Sączu - Food Trucki znów zawitają w mieście

"Żarciowozy" w Nowym Sączu - Food Trucki znów zawitają w mieście

[2019-08-20]

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na kolejny zlot Food Trucków. Tym razem na nowosądecki Rynek zawitają "Żarciowozy". Budki z najsmaczniejszym jedzeniem z różnych zakątków światapojawią już w piątek 23 sierpnia na płycie Rynku między godziną 15:00 a 20:00. W sobotę 24 sierpnia zapraszamy między 12:00 a 21:00, a w niedzielę również od 12:00 do godziny 20:00.

Zdjęcie do artykułu Od baśni do komedii. XXIII Jesienny Festiwal Teatralny

Od baśni do komedii. XXIII Jesienny Festiwal Teatralny

[2019-08-19]

Znamy termin i program XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie pod patronatem prezydenta naszego miasta Ludomira Handzla rozpocznie się 5 i potrwa do 20 października br. Sprzedaż biletów rozpocznie się 9 września.

Zdjęcie do artykułu Puchar Ziemi Sądeckiej: sukces nowosądeczan

Puchar Ziemi Sądeckiej: sukces nowosądeczan

[2019-08-18]

Zawodnicy Klubu Sportowego Start z Nowego Sącza zdominowali 58. Puchar Ziemi Sądeckiej w Slalomie Kajakowym. Zawody pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla zostały rozegrane 18 sierpnia na trasie wytyczonej pod mostem heleńskim.

Zdjęcie do artykułu Weekend z fotografią w MOK

Weekend z fotografią w MOK

[2019-08-16]

Niezwykły weekend z fotografią. Sądecka Grupa Fotograficzna zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury na Sądeckie Dni Fotografii (17 - 18 sierpnia). Wydarzenie objął patronatem honorowym prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel.

Zobacz więcej w kategorii "Bezpieczne wakacje 2019"

Zdjęcie do artykułu Akademia Młodych Orłów zaprasza

Akademia Młodych Orłów zaprasza

[2019-08-20]

Akademia Młodych Orłów zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia z piłki nożnej oraz zabawy i konkursy. Przedsięwzięcie pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla odbywa się w ramach Bezpiecznych Wakacji 2019. Zajęcia będzie prowadził trener koordynator AMO Andrzej Kuźma.

Zdjęcie do artykułu Bezpieczne Wakacje: spotkanie w Straży Miejskiej

Bezpieczne Wakacje: spotkanie w Straży Miejskiej

[2019-08-20]

Jak się zachować w nad wodą, w górach i w lesie? Czy ufać nieznajomym? Do kogo zadzwonić, jeśli stanie się coś złego? Na te i wiele innych pytań odpowiadali dzieciom strażnicy miejscy Izabela Adamczyk i Jakub Cichoński.

Zdjęcie do artykułu Bezpieczne wakacje 2019: Turniej ‘’Dzikich Drużyn”

Bezpieczne wakacje 2019: Turniej ‘’Dzikich Drużyn”

[2019-07-30]

W hali sportowejMiejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy na Rurach,odbył się turniej piłkarski ‘’Dzikich Drużyn”. Zawody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu "Biblioteka, gry i Ty" w sądeckiej bibliotece

"Biblioteka, gry i Ty" w sądeckiej bibliotece

[2019-07-26]

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej 21 odbywają się w ramach Bezpiecznych Wakacji 2019 ciekawe zajęcia pod hasłem: "Biblioteka, gry i Ty".

Zdjęcie do artykułu Dni Otwarte w sądeckiej policji

Dni Otwarte w sądeckiej policji

[2019-07-26]

W dniach od 22 do 25 lipca w sądeckiej komendzie policji zostały zorganizowane Dni Otwarte. Siedzibę stróżów prawa odwiedziło blisko 130 małych gości z sądeckich przedszkoli oraz dzieci korzystające z wypoczynku w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2019.

Zdjęcie do artykułu Bezpieczne Wakacje w MOK

Bezpieczne Wakacje w MOK

[2019-07-18]

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury przygotował na wakacje wiele ciekawych przedsięwzięć. W tegorocznych zajęciach plastycznych prowadzonych przez Stanisława Szarka, dzieci i młodzież pracują nad tematem "Wszystkie kolory lata".

Zobacz więcej w kategorii "Inwestycje"

Zdjęcie do artykułu Nowy parking przy ulicy Romanowskiego czeka na kierowców

Nowy parking przy ulicy Romanowskiego czeka na kierowców

[2019-08-13]

Kierowcy mogą już parkować na tzw. parkingu ’’pod Panoramą”. Dziś, parking został odebrany po przebudowie, a otwarcia dokonał prezydent Ludomir Handzel. Nowy parking ma 86 miejsc parkingowych, a pierwsze 90 minut postoju będzie darmowe dla mieszkańców Nowego Sącza.

Zdjęcie do artykułu Nowa podłoga w sali gimnastycznej w ZS nr 5

Nowa podłoga w sali gimnastycznej w ZS nr 5

[2019-08-09]

Zakończyły się pracę związane z wymianą podłogi sali gimnastycznej w budynku Zespołu Szkół nr 5 w Nowym Sączu.Koszt robót to 97 908 00 zł.Uczniowie będą mogli korzystać z odnowionej sali gimnastycznej z początkiem roku szkolnego.

Zdjęcie do artykułu Trwa remont nawierzchni wokół Rynku

Trwa remont nawierzchni wokół Rynku

[2019-08-02]

Zgodnie z planem prace są prowadzone etapami. W I etapie jest przebudowany odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Na części jezdni wykonano już betonowe podłoże i układana jest kostka. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel, radny Krzysztof Ziaja i dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki.

Zdjęcie do artykułu Prace na parkingu przy ulicy Romanowskiego na ostatniej prostej

Prace na parkingu przy ulicy Romanowskiego na ostatniej prostej

[2019-08-01]

Plac budowy odwiedził prezydent Ludomir Handzel, który wraz z radnym Krzysztofem Ziają i dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Adamem Konickim przyglądał się postępom prac. Na tzw. ‘’parkingu pod panoramą’’ będzie 86 miejsc parkingowych.

Zdjęcie do artykułu Remont Pałacu Młodzieży na ostatniej prostej

Remont Pałacu Młodzieży na ostatniej prostej

[2019-08-01]

Prace remontowe w Pałacu Młodzieży dobiegają końca. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zespoły i koła zainteresowań będą mogły korzystać z odnowionych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych pomieszczeń.

Zdjęcie do artykułu Będzie plac zabaw i altana

Będzie plac zabaw i altana

[2019-07-31]

Tu jeszcze nic nie ma, ale będzie. Na placu przy Żłobku Miejskim przy ul. Kusocińskiego wykonany zostanie profesjonalny plac zabaw oraz altana. Miejsce planowanej inwestycji odwiedził prezydent Ludomir Handzel z dyrektor Wydziału Inwestycji UM Martą Porembą i inspektorem nadzoru.

Zobacz więcej w kategorii "Prace Rady Miasta"

Terminarz Komisji

[2019-08-22]

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji - 27 sierpnia 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-08-22]

Komisja Statutowo-Prawna - 26 sierpnia 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-08-19]

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - 22 sierpnia 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-08-09]

Komisja Statutowo-Prawna - 12 sierpnia 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-08-05]

Komisja Statutowo-Prawna - 5 sierpnia 2019 r.

XVIII Sesja Rady Miasta - 2 sierpnia 2019 r., godz. 15:00

[2019-07-30]

Zaproszenie, porządek obrad oraz projekty uchwał

Terminarz Komisji

[2019-07-30]

Wspólne posiedzenie Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Infrastruktury i Środowiska

XVII Sesja Rady Miasta - 29 lipca 2019 r., godz. 16:00

[2019-07-26]

Zaproszenie i porządek obrad

Zobacz więcej w kategorii "Media o nas"

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

sadeczanin.info: Nowy Sącz: jak to nazwać? Gdzie nie spojrzeć budowa

[2019-07-29]

Nowy Sącz już dawno nie przeżywał takiego boomu inwestycyjnego. Roboty budowlane prowadzone są w różnych punktach miasta.

Zdjęcie do artykułu rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

[2019-07-02]

Płyta rynku, stara Sandecja, Planty i brzeg Kamienicy – w tych miejscach ma się pojawić Sądecka Strefa Relaksu, a w niej: darmowa kawa i leżaki.

Zdjęcie do artykułu gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

[2019-07-01]

Obiecywana przed wyborami Karta Nowosądeczanina ma gwarantować mieszkańcom m.in. darmowe parkingi i komunikację miejską. Jak będzie w rzeczywistości, pokażą najbliższe miesiące, kiedy grupa robocza opracuje zasady jej działania. Na razie w formie uchwały intencyjnej „zielone światło” dali jej sądeccy radni.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

[2019-07-01]

Prezydent Ludomir Handzel rządzi Nowym Sączem zaledwie od kilku miesięcy. Od listopada ubiegłego roku. Jakie jest ulubione jego miejsce na Sądecczyźnie, jakie ma marzenie, albo marzenia i czego boi się nowy gospodarz miasta?

Zdjęcie do artykułu natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

[2019-06-26]

– Ambicje chyba rzeczywiście zostały mocno urażone. Trzeba uszanować wybór naszych mieszkańców. Niektórzy są jednak tacy, że pomimo tego, że przegrali mecz, to ciągle oczekują dogrywki – mówi w rozmowie z naTemat prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Samorządowiec ma na myśli przewodniczącą Rady Miasta Iwonę Mularczyk, która była jego kontrkandydatką w ostatnich wyborach. Jeśli radnym uda się go odwołać, to właśnie ona może przejąć władzę w mieście.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

[2019-06-13]

Sądeczanie tylko przyklaskują takim inwestycjom. Życzyliby sobie, aby ogólnodostępne place zabaw powstawały na każdym osiedlu w Nowym Sączu. Część z nich takie miejsca, gdzie można wypocząć już posiada.

Zobacz więcej w kategorii "Planowanie przestrzenne"Koncert Sidneya Polaka
/bannery/most-helenski-baner.gif
/bannery/kalendarz/banner-kalendarz-kulturalny-2019.png


Monitoring lokalny jakości powietrza

Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu [μg/m³]
PM10 [µg/m\3] PM2.5 [µg/m3] indeks jakości powietrza
0-200-12bardzo dobry
21-6013-36dobry
61-10037-60umiarkowany
101-14061-84dostateczny
141-20085-120zły
> 200 > 120 bardzo zły