Facebook Nowy SączNowy Sącz w serwisie YouTube.com

Miasto Nowy Sącz

Nowy Sącz - panorama Nowy Sącz - baszta Kowalska Nowy Sącz o zachodzie słońca - panorama Sądecki ratusz - święto narodowe Sądecki ratusz - wiosna


Zobacz więcej w kategorii "Z Ratusza"

Zdjęcie do artykułu Budżet Obywatelski: Ostatnie dni składania projektów

Budżet Obywatelski: Ostatnie dni składania projektów

[2019-07-18]

Jeszcze tylko 4 dni zostało na zgłoszenie projektu do Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2020 r. Nabór projektów potrwa do 22 lipca. W budżecie obywatelskim może wziąć udział każdy mieszkaniec Nowego Sącza posiadający zameldowanie stałe lub czasowe w Nowym Sączu bądź wpisany do tutejszego rejestru wyborców, a także osoby, które złożą oświadczenie, że są mieszkańcami miasta.

Zdjęcie do artykułu Przedstawiciele IPA w ratuszu

Przedstawiciele IPA w ratuszu

[2019-07-19]

Przedstawiciele International Police Associaton (IPA) byli gośćmi prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla w ratuszu (19 lipca). Policjanci z Czech, Chorwacji, Czarnogóry, Litwy, Łotwy, Serbii i Słowacji wzięli udział we wczorajszych obchodach święta policji, dziś zwiedzali nasze miasto.

Zdjęcie do artykułu Autobusy MPK pojadą do Łukowicy

Autobusy MPK pojadą do Łukowicy

[2019-07-15]

Mieszkańcy gminy Łukowica łatwiej dojadą do Nowego Sącza. Dziś (15 lipca) prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski podpisali porozumienie, na mocy którego autobusy miejskie pojadą do miejscowości Stronie. Będzie to kolejna podsądecka gmina, która skorzysta z usług sądeckiego MPK.

Zdjęcie do artykułu Wicemistrz Europy u prezydenta

Wicemistrz Europy u prezydenta

[2019-07-15]

Sądeccy kajakarze górscy znakomicie promują nasze miasto i Sądecczyznę na międzynarodowych imprezach. Miesiąc temu zawodnik KS Start Dariusz Popiela został wicemistrzem Europy w K-1. Dziś (15 lipca) był gościem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Zdjęcie do artykułu Imieniny patronki miasta: spotkanie Małgorzat w ratuszu

Imieniny patronki miasta: spotkanie Małgorzat w ratuszu

[2019-07-14]

- Szanowne Małgorzaty, Małgosie, Gosie, Margaretki, Grety, Marzenki, Rity, Margerity – wszystkie witajcie w swoim mieście na 7. Spotkaniu Małgorzat – tak powitała w sądeckim ratuszu prowadząca spotkanie Małgorzata Broda ponad sto pań, które noszą to piękne imię, oznaczające po grecku perłę, a w sanskrycie "pąk, który rozkwita".

Zdjęcie do artykułu Sportowcy wyróżnieni przez prezydenta

Sportowcy wyróżnieni przez prezydenta

[2019-07-12]

Prezydent Ludomir Handzel spotkał się dziś (12 lipca) z sądeckim kajakarzem, wicemistrzem Polski Michałem Pasiutem oraz mistrzem Polski w pływaniu Filipem Mordarskim, Wojciechem Nowakiem i Piotrem Sadowym, zawodnikami Miejskiego Klubu Sportowego STP. Prezydent pogratulował sportowcom znakomitych wyników i wręczył im listy gratulacyjne oraz upominki.

Zobacz więcej w kategorii "Wydarzenia"

Zdjęcie do artykułu W niedzielę rozpoczyna się Święto Dzieci Gór

W niedzielę rozpoczyna się Święto Dzieci Gór

[2019-07-17]

Po raz 27. Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprosiło pół tysiąca dzieci z całego świata, aby wzięły udział w jedynym w swoim rodzaju święcie – Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych – Święto Dzieci Gór. Wydarzenie pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla rozpocznie się 21. i potrwa do 28 lipca.

Zdjęcie do artykułu Święto policji: awanse i odznaczenia

Święto policji: awanse i odznaczenia

[2019-07-18]

Na co dzień chronią i pomagają, a dzisiaj świętowali. Sądeccy stróże prawa obchodzili stulecie Policji Państwowej oraz dwudziestolecie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu (18 lipca).W spotkaniu udział wziął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu "Środy z książką" w Centrum Sądeckiego Seniora

"Środy z książką" w Centrum Sądeckiego Seniora

[2019-07-17]

Dziś (17 lipca) w Centrum Sądeckiego Seniora przy ul. Jagiellońskiej 8 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Środa z książką". Od dziś w każdą środę o godzinie 11:00 na wszystkich miłośników książek czekać będzie coś ciekawego.

Zdjęcie do artykułu Letni Festival w Parku Rekreacji

Letni Festival w Parku Rekreacji

[2019-07-17]

Sądecki Letni Festival to kolejna impreza pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla. W najbliższą sobotę (20 lipca) w Parku Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 26 wystąpią zespoły muzyczne i odbędą się wydarzenia towarzyszące.

Zdjęcie do artykułu Nabór na animatorów do Miejsca Aktywności Mieszkańców

Nabór na animatorów do Miejsca Aktywności Mieszkańców

[2019-07-16]

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa, realizująca w partnerstwie z miastem Nowym Sączem projekt pn. "Miejsce Aktywnych Mieszkańców", ogłasza nabór na animatorów lokalnych MAM.

Zdjęcie do artykułu Do sanatorium z ZUS

Do sanatorium z ZUS

[2019-07-16]

Jesteś ubezpieczony i aktywny zawodowo, ale stan twojego zdrowia pogarsza się i grozi niezdolnością do pracy? Złóż wniosek w ZUS o rehabilitację leczniczą. Tylko w 2018 roku z tej możliwości skorzystało ponad 90 tys. osób.

Zdjęcie do artykułu III edycja Magiel Festiwalu na stadionie w Zawadzie

III edycja Magiel Festiwalu na stadionie w Zawadzie

[2019-07-16]

19 i 20 lipca na stadionie sportowym wNowym Sączu - Zawadzie (ul. Sportowa 12) odbędzie się III edycja festiwalu Magiel. Podczas imprezy wystąpią zespoły: Prawda, Los Kamer, Jerna, Selfish Murphy, Zdrawica, Mongooz and the Magnet, Thrudy, Pretor, Stonage full of sun, Jemiayka, Funk Da System. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu Leczenie zaćmy w ramach umowy z NFZ

Leczenie zaćmy w ramach umowy z NFZ

[2019-07-15]

Informujemy, że istnieje możliwość bezpłatnego wykonania operacji zaćmy. Czas oczekiwania na wykonanie zabiegu wynosi od jednego do dwóch miesięcy. Bliższe informacje na temat możliwości bezpłatnego operacyjnego leczenia zaćmy można uzyskać w Wydziale Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej UM, nr tel. 18 448 67 82 i 18 448 67 80.

Zobacz więcej w kategorii "Bezpieczne wakacje 2019"

Zdjęcie do artykułu Bezpieczne Wakacje w MOK

Bezpieczne Wakacje w MOK

[2019-07-18]

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury przygotował na wakacje wiele ciekawych przedsięwzięć. W tegorocznych zajęciach plastycznych prowadzonych przez Stanisława Szarka, dzieci i młodzież pracują nad tematem "Wszystkie kolory lata".

Zdjęcie do artykułu "Bajkowy alfabet" dla przedszkolaków w bibliotece

"Bajkowy alfabet" dla przedszkolaków w bibliotece

[2019-07-18]

W Oddziale SBP dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21 swoje spotkania mają przedszkolaki. Dla wszystkich maluchów, które spędzają czas w mieście, przeznaczone są zajęcia "Bajkowy alfabet".

Zdjęcie do artykułu Książki, eksperymenty, sport i gry – Bezpieczne Wakacje w bibliotece

Książki, eksperymenty, sport i gry – Bezpieczne Wakacje w bibliotece

[2019-07-18]

Sądecka Biblioteka Publiczna od początku lipca zaprasza najmłodszych w swoje progi. Każde dziecko, które wakacje spędza w mieście, może przyjść do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży i wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach. Wstęp wolny.

Zdjęcie do artykułu Bezpieczne Wakacje w MOSiR

Bezpieczne Wakacje w MOSiR

[2019-07-17]

Trwają Bezpieczne Wakacje 2019. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji uczestnicy mogą między innymi korzystać z basenu. Obejrzyj galerię zdjęć!

Zdjęcie do artykułu Graffiti, murale i vlepki. Street art w MOK

Graffiti, murale i vlepki. Street art w MOK

[2019-07-01]

Bezpieczne Wakacje rozpoczęły się na dobre. 1 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury ruszyły warsztaty graffiti i street artu, które prowadzi znany sądecki animator tego rodzaju sztuki, mgr Mors.

Zdjęcie do artykułu Ruszają Bezpieczne Wakacje 2019

Ruszają Bezpieczne Wakacje 2019

[2019-07-01]

Po raz kolejny Miasto Nowy Sącz organizuje, we współpracy z instytucjami i organizacjami miejskimi, kolejną edycję akcji Bezpieczne Wakacje. Na dzieci i młodzież z Nowego Sącza czeka moc atrakcji.

Zobacz więcej w kategorii "Inwestycje"

Zdjęcie do artykułu Trwa remont stołówki szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 21

Trwa remont stołówki szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 21

[2019-07-17]

Prace remontowe w stołówce szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej Nr 21 idą zgodnie z planem. Dziś (17 lipca) postępom prac przyglądał się wiceprezydent Artur Bochenek wraz z dyrektor Wydziału Inwestycji Martą Porembą i pracownikami wydziału.

Zdjęcie do artykułu Modernizacja i doposażenie placu zabaw przy ulicy 1 Brygady

Modernizacja i doposażenie placu zabaw przy ulicy 1 Brygady

[2019-07-17]

Już od sierpnia najmłodsi mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli korzystać ze zmodernizowanego i doposażonego placu zabaw przy ulicy 1 Brygady. Postępom prac przyglądał się wiceprezydent Artur Bochenek wraz z dyrektor Wydziału Inwestycji Martą Porembą i pracownikami wydziału.

Zdjęcie do artykułu Trwa remont ulicy „Starej Krakowskiej”

Trwa remont ulicy „Starej Krakowskiej”

[2019-07-16]

Ostatni niewyremontowany odcinek ulicy Krakowskiej będzie miał nowy asfalt i pobocza. Rozpoczął się remont ponad 100 metrowego fragmentu jezdni, od ronda na Osiedlu Helena w kierunku wałów przeciwpowodziowych. Postępom prac przyglądał się prezydent Ludomir Handzel.

Zdjęcie do artykułu 2. w tej kadencji plac zabaw otwarty przez prezydenta Ludomira Handzla

2. w tej kadencji plac zabaw otwarty przez prezydenta Ludomira Handzla

[2019-07-16]

Plac zabaw przy ulicy Starowiejskiej w Nowym Sączu jest już gotowy. Mogą z niego korzystać najmłodsi mieszkańcy Osiedla Helena i nie tylko. Plac zabaw otworzył prezydent Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba i radny Krzysztof Ziaja.

Zdjęcie do artykułu Zakończył się remont świetlicy dla mieszkańców Osiedla Helena

Zakończył się remont świetlicy dla mieszkańców Osiedla Helena

[2019-07-16]

Z wyremontowanej świetlicy osiedlowej skorzysta przede wszystkim młodzież, seniorzyi Zarząd Osiedla Helena. Dziś (16 lipca) prezydent Ludomir Handzel, dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba oraz radny Krzysztof Ziaja oficjalnie otworzyli świetlicę.

Zdjęcie do artykułu Policja wraca do centrum Nowego Sącza

Policja wraca do centrum Nowego Sącza

[2019-07-16]

Prezydent Ludomir Handzel zrealizował kolejną obietnicę wyborczą. Pod adresem Rynek 21 w Nowym Sączu, od dziś (16 lipca) mieści sięposterunek Komendy Miejskiej Policji. Remontem lokalu dla policji zajął się Wydział Inwestycji Urzędu Miasta. Mieści się w nim Punkt Przyjęć Dzielnicowych, czynny od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 20.00, czyli tzw. „sklep z policją”.

Zobacz więcej w kategorii "Prace Rady Miasta"

Terminarz Komisji

[2019-07-18]

Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej - 23 lipca 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-07-18]

Komisja Finansów Publicznych - 22 lipca 2019 r.

XVI Sesja Rady Miasta - 23 lipca 2019 r., godz. 14:00

[2019-07-16]

Zaproszenie, porządek obrad oraz projekty uchwał

Terminarz Komisji

[2019-07-16]

Komisja Kultury, Sztuki i Współpracy z Miastami Partnerskimi - 19 lipca 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-07-15]

Komisja Infrastruktury i Środowiska - 18 lipca 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-07-15]

Komisja Sportu i Turystyki - 17 lipca 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-07-12]

Komisja Edukacji - 16 lipca 2019 r.

Terminarz Komisji

[2019-07-12]

Komisja Rewizyjna - 15 lipca 2019 r.

Zobacz więcej w kategorii "Media o nas"

Zdjęcie do artykułu rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

rdn.pl:Plusy i minusy sądeckiej Strefy Relaksu [WIDEO]

[2019-07-02]

Płyta rynku, stara Sandecja, Planty i brzeg Kamienicy – w tych miejscach ma się pojawić Sądecka Strefa Relaksu, a w niej: darmowa kawa i leżaki.

Zdjęcie do artykułu gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

gazetakrakowska.pl: Kartą Nowosądeczanina - mieszkańcy mają się z nią poczuć wyjątkowo

[2019-07-01]

Obiecywana przed wyborami Karta Nowosądeczanina ma gwarantować mieszkańcom m.in. darmowe parkingi i komunikację miejską. Jak będzie w rzeczywistości, pokażą najbliższe miesiące, kiedy grupa robocza opracuje zasady jej działania. Na razie w formie uchwały intencyjnej „zielone światło” dali jej sądeccy radni.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

sadeczanin.info: 11 pytań do... prezydenta Ludomira Handzla

[2019-07-01]

Prezydent Ludomir Handzel rządzi Nowym Sączem zaledwie od kilku miesięcy. Od listopada ubiegłego roku. Jakie jest ulubione jego miejsce na Sądecczyźnie, jakie ma marzenie, albo marzenia i czego boi się nowy gospodarz miasta?

Zdjęcie do artykułu natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

natemat.pl: "To było polityczne zamówienie". 22 dni urzędowania wystarczyły, by radni PiS wzięli się za tego prezydenta

[2019-06-26]

– Ambicje chyba rzeczywiście zostały mocno urażone. Trzeba uszanować wybór naszych mieszkańców. Niektórzy są jednak tacy, że pomimo tego, że przegrali mecz, to ciągle oczekują dogrywki – mówi w rozmowie z naTemat prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Samorządowiec ma na myśli przewodniczącą Rady Miasta Iwonę Mularczyk, która była jego kontrkandydatką w ostatnich wyborach. Jeśli radnym uda się go odwołać, to właśnie ona może przejąć władzę w mieście.

Zdjęcie do artykułu sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

sadeczanin.info: Nowy Sącz: więcej takich miejsc! Mieszkańcy na nie czekają

[2019-06-13]

Sądeczanie tylko przyklaskują takim inwestycjom. Życzyliby sobie, aby ogólnodostępne place zabaw powstawały na każdym osiedlu w Nowym Sączu. Część z nich takie miejsca, gdzie można wypocząć już posiada.

Zdjęcie do artykułu rdn.pl: Mosty na Dunajcu będzie trzeba zamknąć? [WIDEO]

rdn.pl: Mosty na Dunajcu będzie trzeba zamknąć? [WIDEO]

[2019-06-13]

Most na obwodnicy północnej nie będzie zamknięty – przekonywał na antenie RDN Nowy Sącz wiceprezydent Artur Bochenek.

Zobacz więcej w kategorii "Planowanie przestrzenne"/bannery/most-helenski-baner.gif
/bannery/kalendarz/banner-kalendarz-kulturalny-2019.png
/bannery/wieczor-muzyki-zydowskiej.png
/bannery/banner-ankieta.png


Monitoring lokalny jakości powietrza

Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu [μg/m³]
PM10 [µg/m\3] PM2.5 [µg/m3] indeks jakości powietrza
0-200-12bardzo dobry
21-6013-36dobry
61-10037-60umiarkowany
101-14061-84dostateczny
141-20085-120zły
> 200 > 120 bardzo zły