Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Wydarzenia

Siatkarskie zmagania małopolskich kadetów

Nowy Sącz stał się areną rozgrywek Finału Wojewódzkich Mistrzostw Małopolski Kadetów w piłce siatkowej. Do sportowej rywalizacji stanęło sześć drużyn z terenu całego Województwa.

dodano: 2019-02-15

czytaj całość

VIII Piknik Naukowy w sądeckim "Elektryku" za nami

W Zespole Szkół Elektryczno - Mechanicznych im. Józefa Kustronia w Nowym Sączu odbył się VIII już Piknik Naukowy - impreza, podczas której najzdolniejsi uczniowie szkoły prezentują swoje talenty, pasje i umiejętności. Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla reprezentował dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcin Poręba oraz radny miejski Jakub Prokopowicz.

dodano: 2019-02-15

czytaj całość

Wystawa ikonografii autorstwa Barbary Ruchały w Centrum Informacji Turystycznej

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz autorka Barbara Ruchała zapraszają na wystawę ikonografii. Wernisaż odbędzie się dzisiaj, 15 lutego, o godz. 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ulicy Szwedzkiej 2. Wystawę będzie można oglądać do 5 marca.

dodano: 2019-02-15

czytaj całość

Małopolska Chmura Edukacyjna. Nowosądeccy uczniowie odwiedzają krakowskie uczelnie

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu uczestniczyli w zajęciach wyjazdowych z biologii i geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wyjazdy edukacyjne stanowiły element projektu realizowanego przez Miasto Nowy Sącz, od października 2018 r., pn. Małopolska Chmura Edukacyjna w latach 2018-2019 w Nowym Sączu - kształcenie ogólne (I LO, II LO) dofinansowanego w ramach RPO WM 2014-2010 Poddziałanie 10.1.4 Małopolska chmura edukacyjna.

dodano: 2019-02-15

czytaj całość

77 lat temu powstała Armia Krajowa. Rocznicowa uroczystość w Miejskim Ośrodku Kultury

Z udziałem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz zastępcy prezydenta Magdaleny Majki, odbyła się uroczystość związana z 77. rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Patronat nad wydarzeniem, które miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, objął Prezydent Ludomir Handzel.

dodano: 2019-02-14

czytaj całość

Wolontariusze u prezydenta Ludomira Handzla

Z okazji Dnia świętego Walentego, które przypada 14 lutego, uczniowie Prywatnego Technikum Zawodowego w Nowym Sączu odwiedzili Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowała happening, podczas którego rozdawała kolorowe baloniki oraz kwiatki z bibuły.

dodano: 2019-02-14

czytaj całość

Ubiory mieszczańskie - promocja katalogu

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu wraz z Fundacją Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej zaprezentowało katalog pod tytułem „Ubiory mieszczańskie ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu”. Przedstawionych w nim zostało ponad 100. najciekawszych eksponatów.

dodano: 2019-02-14

czytaj całość

"Poeta poślubny" w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Jakubem Domoradzkim i promocję jego najnowszego tomiku poezji "Poeta poślubny". Spotkanie odbędzie się 16 lutego br. (sobota) o godzinie 17:00 w budynku głównym biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11.

dodano: 2019-02-13

czytaj całość

Spotkanie z działaczami sportowymi. Podział środków na sport nie może być uznaniowy

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Artur Bochenek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marcin Rojna spotkali się z trenerami nowosądeckich klubów sportowych. Rozmawiano głównie na temat stworzenia algorytmu do sprawiedliwego rozdziału środków finansowych na sport.

dodano: 2019-02-12

czytaj całość

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć”- walentynkowe spotkanie w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu zaprasza na „uczuciowo-językoznawcze” spotkanie „Kochać, jak to łatwo powiedzieć” czyli język miłości w literaturze, które poprowadzą dr. Beata Lisowska i Grzegorz Rapcia. Spotkanie odbędzie się w środę, 13 lutego, o godz. 17.00 w piwnicach SBP.

dodano: 2019-02-12

czytaj całość