Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Wydarzenia

"Wieczór muzycznych rozmaitości" u prezydenta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 248. Koncert u Prezydenta, który odbędzie się 14 grudnia (piątek) o godzinie 19:00 w sali reprezentacyjnej Ratusza. Sopranistka Joanna Albrzykowska – Clifford, przy akompaniamencie Marioli Cieniawy, wystąpi w programie "Wieczór muzycznych rozmaitości".

dodano: 2018-12-12

czytaj całość

Potrawy wigilijne z Okrasą

W Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu odbył się Konkurs Potraw Wigilijnych. Jury oceniającemu potrawy, przewodniczył kucharz znany z telewizyjnych programów kulinarnych, Karol Okrasa.

dodano: 2018-12-11

czytaj całość

Dzieci z Ukrainy przyjeżdżają do Nowego Sącza. Zróbmy dla nich paczki świąteczne

Fundacja Bratnia Dusza organizuje pomoc dla dzieci z Ukrainy. Już w najbliższą niedzielę 16 grudnia, przyjedzie do Nowego Sącza z Podola, 28-osobowa grupa dzieci z dwójką opiekunów. Kolejna taka grupa będzie gościć w styczniu 2019 roku. Fundacja prosi o paczki świąteczne dla nich i pomoc w zorganizowaniu atrakcji w czasie pobytu na Sądecczyźnie.

dodano: 2018-12-11

czytaj całość

"Poeta to też człowiek" - przekonuje Jacek Mazanec

14 grudnia (piątek) w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Jacka Mazaneca. Artysta będzie promował swoją płytę DVD.

dodano: 2018-12-10

czytaj całość

Sądeccy Strzelcy gotowi do współdziałania z Siłami Zbrojnymi Polski

W Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zakończył się program „Paszport 2018”. Organizacje proobronne, które z sukcesem zakończyły całoroczny cykl szkoleniowy, otrzymały certyfikaty potwierdzające ich zdolności współpracy z jednostkami wojskowymi Sił Zbrojnych. „Paszport 2018” otrzymał Związek Strzelecki „Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza Oddział Nowy Sącz.

dodano: 2018-12-10

czytaj całość

Pałac Młodzieży - rozstrzygnięcie konkursu "Pod skrzydłami anioła"

Nagrody, wyróżnienia i występy utalentowanych wokalistów – tak wyglądał uroczysty finał XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych „Pod Skrzydłami Anioła, który odbył się 7 grudnia w siedzibie firmy Wiśniowski. Organizowany przez Pałac Młodzieży cykl trzech konkursów zgromadził w tym roku blisko 1200 uczestników z całej Małopolski, a jak podkreślają organizatorzy poziom i umiejętności uczestników znowu zaskoczyły.

dodano: 2018-12-10

czytaj całość

"Salon 2018" - najlepsi artyści z nagrodami

Anna Wilk została laureatką tegorocznej nagrody imienia Bolesława Barbackiego, a nagrody Prezydenta Miasta Nowego Sącza trafiły do Barbary Adamowicz i Evy Dušenkowej ze Słowacji. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Nowosądeckiej Małej Galerii podczas wernisażu Dorocznej Wystawy Nowosądeckiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków „Salon 2018”.

dodano: 2018-12-10

czytaj całość

Żołnierze Wyklęci upamiętnieni tablicą

Na fasadzie budynku dworca PKP w Nowym Sączu odsłonięto tablicę pamiątkową, poświęconą Sądeckim Żołnierzom Wyklętym z oddziału „Żandarmeria AK” Stanisława Piszczka „Okrzei”, uczestnikom akcji na placówkę SOK 13 lutego 1946 roku i oddziału „Grot” Mariana Mordarskiego „Ojca”, „Śmigi” ze Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica”, uczestnikom nocnego starcia z 7 na 8 grudnia 1946 roku, w którym poległ Julian Leśniak „Bystry”.

dodano: 2018-12-09

czytaj całość

Świąteczne szopki, pełne wyobraźni dzieci

Szopki bożonarodzeniowe - to jedna z najpiękniejszych, ciągle żywych tradycji przedstawiania narodzin Jezusa, przybywających do niego aniołów i trzech króli. Świadczy o tym organizowany już po raz 23. Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych,w którym udział biorą sądeckie rodziny.

dodano: 2018-12-09

czytaj całość

„Podaruj mi serce” – Tydzień Autyzmu w Nowym Sączu

Każdego roku w pierwszym tygodniu grudnia, w Szkole Podstawowej nr 6 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Z tej okazji w szkole odbył sięprzegląd twórczości dzieci z klas specjalnych, do których uczęszczają dzieci autystyczne.

dodano: 2018-12-09

czytaj całość