Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Wydarzenia

Znamy finalistów konkursu „Bądź Przezorny”

Uczniowie klas V i VI dwudziestu szkół z województwa małopolskiego, wzięli udział w piątej edycji konkursu wiedzy o uzależnieniach „Bądź Przezorny”, który w tym roku odbył się pod hasłem „Dopalacze cię wypalą”. Konkurs zorganizował Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przy udziale Urzędu Miasta Nowego Sącza. Patronat nad konkursem objął prezydent Ludomir Handzel.

dodano: 2019-02-21

czytaj całość

Ewelina Listwan i Lech Napierała wystąpią podczas 249. Koncertu u Prezydenta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na 249. Koncert u Prezydenta, w dniu 7 marca 2019 r. (czwartek), o godz. 19.00, w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza. Wstęp wolny.

dodano: 2019-02-21

czytaj całość

Strażnicy miejscy rozstawili odstraszacze na dziki

Komenda Straży Miejskiej w Nowym Sączu informuje, że funkcjonariusze, wraz z czynnym myśliwym z koła łowieckiego, rozstawili kilkadziesiąt odstraszaczy na dziki na działkach przy ul. Jamnickiej oraz Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu. Działanie to ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

dodano: 2019-02-20

czytaj całość

„Nasza to krew”. Operetka w Miejskim Ośrodku Kultury

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na Operetkę „Nasza to krew” w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA z Gliwic, w ramach cyklu Poniedziałek ze sztuką. Przedstawienie odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego, o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

dodano: 2019-02-20

czytaj całość

SKPS Dunajec Nowy Sącz zwycięzcą Mistrzostw Małopolski Kadetów w Piłce Siatkowej

Zwycięstwem drużyny gospodarzy SKPS Dunajec Nowy Sącz zakończyły się trwające trzy dni Mistrzostwa Małopolski Kadetów w Piłce Siatkowej, które w dniach od 15 do 17 lutego odbywały się na hali MOSiR przy ul. Na Rurach w Nowym Sączu. Zawodnikom gratulował dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek.

dodano: 2019-02-19

czytaj całość

Konkurs wiedzy o uzależnieniach - BĄDŹ PRZEZORNY 2019 pod hasłem "Dopalacze Cię wypalą"

Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, przy udziale Urzędu Miasta Nowego Sącza, organizuje V edycję Małopolskiego konkursu wiedzy o uzależnieniach - BĄDŹ PRZEZORNY 2019 pod hasłem "Dopalacze Cię wypalą". Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

dodano: 2019-02-18

czytaj całość

Udany występ zawodników UKS Evan w Gliwicach

W sobotę, 16 lutego, zawodnicy Klubu UKS Evan Nowy Sącz uczestniczyli w zawodach bokserskich w Gliwicach. Sądeczanin Karol Morzywołek (kat. 28 kg), w pierwszym swoim pojedynku w karierze, zremisował z Igorem Haburą z Carbo Gliwice.

dodano: 2019-02-18

czytaj całość

Dobroczynność nagrodzona, czyli finał Ziarnka Gorczycy 2019

Decyzją Sądeczan i Kapituły Nagrody, statuetką Ziarnko Gorczycy 2019 wyróżniono Urszulę Baziak, Renatę i Pawła Fojtów, a także firmę Park M Stary Sącz oraz firmę Vitberg Jacka Sikory. Statuetki wręczono podczas gali 16 lutego w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

dodano: 2019-02-17

czytaj całość

Wystawa ikon pisanych sercem

W Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2 można oglądać wystawę ikon, pisanych sercem i duszą przez Barbarę Ruchałę. Wernisaż, który odbył się 15 lutego, zgromadził liczne grono miłośników sztuki. Wystawę można będzie oglądać do 5 marca.

dodano: 2019-02-17

czytaj całość

Projekt MODA zakończony pokazem kreacji

24. najlepsze uczennice Technikum nr 6 przy Zespole Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, uczestniczyło w Projekcie Moda, który polegał na organizacji zagranicznych praktyk zawodowych. Przez miesiąc dziewczęta przebywały w Portugalii i pracowały w zakładach odzieżowych. 15 lutego odbyło się podsumowanie tego projektu.

dodano: 2019-02-15

czytaj całość