Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Wydarzenia

Rozegrano Halowe Mistrzostwa Nowego Sącza „Dzikich Drużyn 2018 Open” w Piłce Nożnej

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wręczył nagrody zwycięzcom Halowych Mistrzostw Nowego Sącza „Dzikich Drużyn 2018 Open” w Piłce Nożnej. Rozgrywki w ramach turnieju zorganizowanego przez radnego Rady Miasta Nowego Sącza Dawida Dumanę, we współpracy z Ośrodkiem Kibice Razem Sandecja Nowy Sącz, odbywały się 29 i 30 grudnia.

dodano: 2018-12-30

czytaj całość

Sylwestrowe Zawody Strzeleckie - Sportowo Obronne Pożegnanie 2018 r.

Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji dr Marcin Poręba wręczył, w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, nagrody laureatom Sylwestrowych Zawodów Strzeleckich, zorganizowanych na strzelnicy przy ul. Tarnowskiej, przez Klub Ligi Obrony Kraju „Snajper” działający w NEWAG S.A. oraz Zarząd Powiatowy LOK w Nowym Sączu.

dodano: 2018-12-30

czytaj całość

VIII Międzynarodowy Memoriał Adama Ciołkosza w Piłce Siatkowej

Kilkanaście drużyn uczestniczy w dwudniowych rozgrywkach siatkarskich w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie 28 grudnia rozpoczął się VIII Międzynarodowy Memoriał Adama Ciołkosza w Piłce Siatkowej. Prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla reprezentował podczas tego wydarzenia dyrektor Wydziału Sportu Tomasz Baliczek.

dodano: 2018-12-28

czytaj całość

Nowość na sądeckim rynku wydawniczym: książka dr Łukasza Połomskiego

„Między zacofaniem a nowoczesnością. Społeczeństwo Nowego Sącza w latach 1867-1939” – to tytuł książki autorstwa dr Łukasza Połomskiego. Jej promocja odbędzie się 4 stycznia 2019 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu przy ulicy Jagiellońskiej 56.

dodano: 2018-12-24

czytaj całość

„Kryształy soli” dla Chóru Scherzo

Chór Scherzo, działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu, wyróżniony został nagrodą "Kryształy soli”, przyznawaną przez Województwo Małopolskie. Nagrodę odebrał dr Andrzej Citak, twórca oraz dyrygent chóru, podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. "Kryształy soli" przyznano w kategorii „Edukacja, nauka, społeczeństwo obywatelskie”.

dodano: 2018-12-24

czytaj całość

Festyn sportowy w SP 21

W Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu odbył się festyn sportowy, zorganizowany przez szkolną Radę Rodziców i radnego Rady Miasta Nowego Sącza Dawida Dumanę. Zawody Piłki Nożnej i Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Rodziców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców, którzy bardzo mocno dopingowali swoje pociechy.

dodano: 2018-12-21

czytaj całość

W Nowym Sączu już rusza WOŚP

Nowosądecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy informuje, że kolejny, 27. Finał zaczyna grać nieco wcześniej. W oba najbliższe weekendy handlowe 22-23 grudnia oraz 29-30 grudnia w nowosądeckich galeriach handlowych będzie można zasilać konto Fundacji.

dodano: 2018-12-21

czytaj całość

Komisja rozmawiała o katastrofie energetycznej

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wziął udział w posiedzeniu Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Powołano nowych członków komisjioraz dyskutowano o zabezpieczeniu na wypadek katastrofy energetycznej.

dodano: 2018-12-20

czytaj całość

Podsumowanie szkolnego wpółzawodnictwa

Podsumowano współzawodnictwo sportowe nowosądeckich szkół w 2018 roku. Podczas uroczystości, która odbyła się w sali reprezentacyjnej Ratusza, dyplomy i statuetki otrzymali nie tylko młodzi sportowcy, ale także nauczyciele, którzy swoim zaangażowaniem, doświadczeniem i wsparciem działają na rzecz dzieci i rozwoju sportu szkolnego w Nowym Sączu.

dodano: 2018-12-19

czytaj całość

Wieczór Muzycznych Rozmaitości z Joanną Albrzykowską-Clifford

To był 248. Koncert u Prezydenta, podczas którego przed sądecką publicznością wystąpiła znakomita sopranistka i nauczyciel wokalu w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Joanna Albrzykowska-Clifford. Gratulacje i podziękowania artystce przekazał prezydent Ludomir Handzel.

dodano: 2018-12-17

czytaj całość