Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Wydarzenia

Już 50. wolontariuszy bada jakość powietrza w Nowym Sączu

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Nowego Sącza przekazał dziennikarzom, wolontariuszom, szkołom i przedszkolom 50. mobilnych czujników AirMatrix, służących do badania chwilowego i lokalnego zanieczyszczenia powietrza. W przeciągu dwóch miesięcy wykonano tysiące pomiarów stężenia pyłów PM 2,5 oraz PM 10 na obszarze miasta i Kotliny Sądeckiej.

dodano: 2019-03-06

czytaj całość

Burmistrz Schwerte odwiedził Dom Historii i parafię Ewangelicko - Augsburską

Ostatnim punktem pobytu Dimitriosa Axourgosa, burmistrza Schwerte - miasta partnerskiego dla Nowego Sącza - w naszym mieście, w ramach programu „Polsko - niemiecka współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego”, była wizyta w Domu Historii oraz kościele Ewangelicko - Augsburskim.

dodano: 2019-03-05

czytaj całość

Polsko - niemiecka współpraca. Spotkanie burmistrza Schwerte z władzami Nowego Sącza

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wiceprezydent Magdalena Majka spotkali się z burmistrzem Schwerte - Miasta Partnerskiego Nowego Sącza - Dimitriosem Axourgosem. Oficjalna wizyta włodarza Schwerte w Nowym Sączu odbywa się w ramach programu „Polsko - niemiecka współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego”.

dodano: 2019-03-04

czytaj całość

Potyczka niezłomnych z oddziałem LWP. Inscenizacja historyczna na dworcu PKP

Mieszkańcy Nowego Sącza zebrani w okolicach nowosądeckiego dworca PKP obejrzeli w niedzielne popołudnie (3 marca) inscenizację historyczną w wykonaniu m.in. członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żandarmeria”, nawiązującą do wydarzeń z okresu powojennego z udziałem sądeckich żołnierzy wyklętych.

dodano: 2019-03-03

czytaj całość

Nowy Sącz pamięta o „Żołnierzach Wyklętych”

Prelekcją „Sądeckie oddziały II konspiracji” oraz projekcją filmu „Salwa i Salwowcy”, poświęconymi losom żołnierzy niezłomnych, rozpoczęły się w Nowym Sączu obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

dodano: 2019-03-01

czytaj całość

Porozumienie między Miastem Nowy Sącz a PWSZ

Wspólna organizacja przedsięwzięć popularno - naukowych, projektów badawczych i rozwojowych, wspieranie realizacji praktyk studenckich to tylko niektóre punkty podpisanego dziś (1 marca) przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, porozumienia o współpracy.

dodano: 2019-03-01

czytaj całość

Nagrody dla młodych sportowców, trenerów i najpopularniejszych drużyn

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Starostowie Powiatów: Nowosądeckiego, Limanowskiego i Gorlickiego oraz wiceprezes oddziału Polska Press Dariusz Kołacz i kierownik sądeckiego oddziału Gazety Krakowskiej Monika Kowalczyk, wręczyli nagrody w plebiscycie Najpopularniejszy Sportowiec Regionu 2018. Sportowców wyróżnili też sądeccy parlamentarzyści.

dodano: 2019-02-28

czytaj całość

Nowy Sącz będzie miał Miejsce Aktywności Mieszkańców

W Centrum Sądeckiego Seniora odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Nowego Sącza oraz przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, w związku z organizacją w naszym mieście Miejsca Aktywności Mieszkańców - projektu realizowanego przez Miasto Nowy Sącz w Partnerstwie z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych.

dodano: 2019-02-27

czytaj całość

Sukces sądeckich saneczkarzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych

20. młodych saneczkarzy z Nowego Sącza i okolic (UKS Tajfun Nowy Sącz, KS Dunajec Nowy Sącz, LKS Łęka) uczestniczyło w eliminacjach i finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach saneczkowych, które odbyły się na torze saneczkowym pod Górą Parkową w Krynicy - Zdroju. Zawody odbywały się w kategorii juniora młodszego (15-17 lat) oraz juniorzy (18-20 lat).

dodano: 2019-02-27

czytaj całość

Wrzątek Kulturalny - zaproszenie do dyskusji

Nowosądecka Mała Galeria będzie miejscem kolejnej edycji „Wrzątku Kulturalnego", czyli publicznej wymiany poglądów na różne, ważne w życiu człowieka tematy. Tym razem spotkanie, które odbędzie się 28 lutego, będzie przebiegało pod hasłem „Władza emocji”. „Wrzątek” rozpocznie się o godzinie 18:00.

dodano: 2019-02-27

czytaj całość