Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Wydarzenia

Z kolędą u Rzecznika Praw Dziecka

„Promyczki Dobra” rozpoczęły nowy rok od kolędowania w stolicy. Członkowie działającego przy Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zespołu odwiedzili Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawła Pawlaka. Oprócz noworocznych życzeń dyrektor Pałacu Młodzieży Milenia Małecka-Rogal wraz z dyrektorem Wydawnictwa Promyczek ks. Andrzejem Mulką, przekazali Rzecznikowi szczególne zaproszenie.

dodano: 2019-01-08

czytaj całość

Nowy Sącz zagra dla małych dzieci, bo pomaganie jest dziecinnie proste

13 stycznia (niedziela) w Nowym Sączu już po raz 27. zagra największa orkiestra świata - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Datki zebrane podczas Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Patronat honorowy nad miejskim Finałem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, a prace organizacyjne nowosądeckiego sztabu wspierane są przez Urząd Miasta.

dodano: 2019-01-07

czytaj całość

"Tak było", czyli 2018 rok w obiektywie

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na doroczną wystawę fotograficzną "Tak było", ukazującą Nowy Sącz w obiektywie sądeckich reporterów. Wernisaż odbędzie się 9 stycznia 2019 roku o godzinie 17:00 w zabytkowych piwnicach biblioteki przy ulicy Franciszkańskiej 11.

dodano: 2019-01-07

czytaj całość

Koncert kolęd i pastorałek w Miejskim Ośrodku Kultury. Spotkanie tradycji i nowoczesności

Noworoczne koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury, które odbyły się 5 i 6 stycznia przyciągnęły miłośników tradycji i folkloru bożonarodzeniowego. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

dodano: 2019-01-07

czytaj całość

Wspólnota serc. Akcja „Gramy dla Krzyśka” zakończona sukcesem

Kwotę ok. 8 tys. zł udało się zebrać w ramach akcji charytatywnej pt. „Gramy dla Krzyśka”, która odbyła się w sobotę 5 stycznia w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Wydarzenie miało na celu pomoc 23-letniemu sądeckiemu motocykliście Krzysztofowi Chebdzie, który w sierpniu 2018 r. uległ poważnemu wypadkowi. W wydarzeniu uczestniczył prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który sprawował nad akcją honorowy patronat.

dodano: 2019-01-07

czytaj całość

Portret socjologiczny mieszczan dwóch epok w książce dra Połomskiego

W Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu odbyła się promocja książki Łukasza Połomskiego „Między zacofaniem a nowoczesnością. Społeczeństwo Nowego Sącza w latach 1867-1939”, którą autor zadedykował Sądeczanom w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Książka jest oparta na pracy doktorskiej autora, napisanej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

Dary dla dzieci i osób starszych ze Lwowa

Zabawki, słodycze, pampersy, środki czystości i paczki z żywnością - dary Sądeczan już wkrótce trafią na Ukrainę do dzieci z sierocińców i osób starczych, które znajdują się whospicjum. W spotkaniu z przedstawicielami lokalnych mediów prezes Fundacji Bratnia dusza Iwona Romaniak i dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Tomasz Baliczek dziękowali za dobre serca wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

IV edycja konkursu Sądecki Rajcuś

Stowarzyszenie Szersze Horyzonty przy współudziale Akademii Żakowskiej (działu Spółdzielni Socjalnej KAMPU w Krakowie) oraz Sądecka Biblioteka Publiczna zapraszają uczniów i nauczycieli z klas I – III do udziału w IV edycji konkursu Sądecki Rajcuś. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

dodano: 2019-01-03

czytaj całość

Koncert kolęd i pastorałek

130. młodych artystów wystąpi na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w dwóch Koncertach Kolęd i Pastorałek, które odbędą się 5 i 6 stycznia 2019 roku o godzinie 16:00. Bezpłatne wejściówki na koncerty są do odebrania w sekretariacie MOK przy Alejach Wolności 23.

dodano: 2019-01-03

czytaj całość

„Gramy dla Krzyśka” - akcja dla sądeckiego motocyklisty

Pokazy sztuk walki, salsy, break dance, występy wokalistów School of Rock oraz wokalistów z Pałacu Młodzieży, koncert zespołu No Brothers, Łukasza Chmiela – Michael Jackson show oraz udział gościa specjalnego - Izabeli Trojanowskiej - m.in. takie atrakcje czekają na uczestników akcji pt. „Gramy dla Krzyśka”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 5 stycznia, w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu (obok Browaru). Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

dodano: 2018-12-31

czytaj całość