Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Wydarzenia

Nagrody dla zwycięzców Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej

Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka wręczyła nagrody zwycięzcom ubiegłorocznej Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej - uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zwycięzcami konkursu "Mój Region"

Siedem drużyn z klas I-III nowosądeckich szkół podstawowych przyjęło zaproszenie do Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu, na organizowany tam już po raz 19. Międzyszkolny Konkurs „Mój Region”. Uczestnicy mierzyli się z pytaniami dotyczącymi między innymi historii miasta oraz malowali architekturę Nowego Sącza.

dodano: 2019-03-13

czytaj całość

„Zabawa bez używek - pasja bez nałogów”. 24. Sesja popularno - naukowa w Ekonomie

Z udziałem wiceprezydent Nowego Sącza Magdaleny Majki oraz Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Iwony Mularczyk w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego odbyła się sesja popularno - naukowa poświęcona realizacji pasji oraz problemom nałogów wśród młodzieży. Referaty wygłosili przedstawiciele uczelni wyższych, psychologowie, artyści, członkowie stowarzyszeń oraz sportowcy.

dodano: 2019-03-13

czytaj całość

Spotkanie autorskie z Moniką Gromalą w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecki Klub Literacki oraz Sądecka Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie z Moniką Gromalą - poetką, pisarką i literaturoznawcą, autorką książki "Resuscytacje Celana - strategia widmontologiczna". Spotkanie poprowadzi Joanna Babiarz z Sądeckiego Klubu Literackiego.

dodano: 2019-03-12

czytaj całość

SKPS Dunajec najlepszy w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Kadetów

Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Na Rurach odbył się Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. Turniej, w którym wzięli udział dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Baliczek, dyrektor MOSiR Marcin Rojna oraz przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Dawid Dumana, był siatkarskim świętem.

dodano: 2019-03-12

czytaj całość

"Kochane baby", czyli dobra zabawa z okazji Dnia Kobiet

To był ekscytujący wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu! Wieczór z widowiskiem "KOCHANE BABY” w wykonaniu muzyków i wokalistów Grupy Artystycznej Mocni i aktorów Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

dodano: 2019-03-10

czytaj całość

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego WirFestiwal

W miniony weekend na hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu odbyło się święto miłośników tańca - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Nowoczesnego WirFestiwal 2019 o puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Organizatorem turnieju była Szkoła Tańca WirDance Janusz Szczepaniak.

dodano: 2019-03-07

czytaj całość

Pokaz filmu "Kto napisze naszą historię". E. Ringelblum (1900 -1944) w sądeckim Sokole

10 marca mija 75. rocznica śmierci Emanuela Ringelbluma, jednego z najbardziej znanych sądeczan na świecie. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu był twórcą archiwum getta warszawskiego. Z tej okazji Sądecki Sztetl zaprasza na specjalny pokaz filmu o Ringelblumie. „Kto napisze naszą historię” to produkcja amerykańska, w reżyserii Roberty Grossman.

dodano: 2019-03-07

czytaj całość

„Wybór”. Wernisaż wystawy w Centrum Informacji Turystycznej

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Autorki wystawy: Karolina Hebda i Wiesława Brzezińska-Burdacka zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki pt. „Wybór”, w dniu 8 marca (piątek) o godz. 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu.

dodano: 2019-03-06

czytaj całość

Kochane Baby IV w Miejskim Ośrodku Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na dwa ekscytujące wieczory z „KOCHANYMI BABAMI” w wykonaniu muzyków i wokalistów Grup Artystycznej Mocni i aktorów Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.

dodano: 2019-03-06

czytaj całość