Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Wydarzenia

Wyłącz telefon i poczytaj książkę

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na "Uważne czytanie", organizowane we współpracy z Ambasadą Społeczności – grupą młodych aktywnych ludzi, która działa w Nowym Sączu na rzecz rozwoju społeczeństwa lokalnego i obywatelskiego. Uważnie czytać będzie można 19 stycznia od godziny 11.

dodano: 2019-01-18

czytaj całość

Spotkanie opłatkowe mieszkańców osiedla Wólki

17 stycznia mieszkańcy osiedla Wólki wzięli udział w dorocznym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Zarząd Osiedla. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyły chwile zadumy, modlitwy i śpiewu kolęd.

dodano: 2019-01-18

czytaj całość

Koncert Noworoczny w Bazylice

Bazylika św. Małgorzaty zgromadziła 17 stycznia tłumy Nowosądeczan. Odbył się tam Noworoczny Koncert Kolędowo-Pastorałkowy pod tytułem „Przekażmy sobie znak pokoju”, na który mieszkańców Nowego Sącza zaprosił prezydent miasta Ludomir Handzel.

dodano: 2019-01-17

czytaj całość

III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory"

Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym organizują III Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 31 stycznia 2019 r.

dodano: 2019-01-16

czytaj całość

W Nowym Sączu będzie można palić błękitnym węglem

Pod koniec stycznia do Nowego Sącza dotrze pierwsza dostawa 40 ton tzw. błękitnego węgla, zwanego także kawałkowym paliwem bezdymnym. Błękitny węgiel jest węglem ekologicznym, wysokoenergetycznym. Będzie można nabyć go w cenie promocyjnej.

dodano: 2019-01-16

czytaj całość

PTTK BESKID podsumowało rok 2018

14 stycznia prezydent Ludomir Handzel wziął udział w uroczystym noworocznym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze oddział „Beskid” w Nowym Sączu. Był to czas zarówno podsumowania minionego roku jak i wspominania tych, którzy odeszli.

dodano: 2019-01-15

czytaj całość

Zaproszenie na Koncert Noworoczny

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na Noworoczny Koncert Kolędowo- Pastorałkowy pod tytułem „Przekażmy sobie znak pokoju”. Koncert odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18:30 w Bazylice Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość

Wrzątek Kulturalny - zaproszenie do dyskusji na temat autorytetów

Nowosądecka Mała Galeria będzie miejscem kolejnej edycji „Wrzątku Kulturalnego", czylipublicznej wymiany poglądów na różne, ważne w życiu człowieka tematy. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Autorytet – mechanizmy upadku”. „Wrzątek” rozpocznie się 17 stycznia 2019 roku o godzinie 18:00.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość

Koncert Noworoczny dla Sądeczan: wspólna radość karnawału

12 stycznia Sala im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wybrzmiała klasyką muzyki rozrywkowej. Uwertury, arie operowe i operetkowe w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz solistów przeniosły słuchaczy w magiczny świat muzyki.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość

Życzenia noworoczne dla mieszkańców Osiedla Westerplatte

Zarząd Osiedla Westerplette, pod przewodnictwem Jana Pancerza, zaprosił seniorów na tradycyjne spotkanie noworoczne, które odbyło się w Klubie „Bajka”. W imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla życzenia noworoczne dla wszystkich mieszkańców osiedla przekazał radny miejski Maciej Prostko.

dodano: 2019-01-14

czytaj całość