Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Wydarzenia

Udany występ sądeckich cheerleaderek na XXII Mistrzostwach Polski PSCH Cheerleaders w Kielcach

W dniach od 14 do 17 marca w kieleckim Teatrze Tańca odbyły się XXII Mistrzostwa Polski PSCH Cheerleaders - największa i najważniejsza impreza roku dla cheerleaderek. W tym roku wzięło w nim udział ponad 2 tys. zawodniczek i zawodników z całego kraju. Zespół Cheer NS z Nowego Sącza zaprezentował się w siedmiu kategoriach.

dodano: 2019-03-20

czytaj całość

Święto rzemieślników i jubileusz szkoły rzemieślniczej

Sądeccy rzemieślnicy spotkali się w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza na dorocznym święcie w dzień swojego patrona, św. Józefa. Święto Rzemiosła połączone zostało z obchodami jubileuszu 25-lecia prowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Rzemieślniczej Szkoły Branżowej (Zawodowej) I stopnia im. św. Józefa w Nowym Sączu.

dodano: 2019-03-19

czytaj całość

Światowy Dzień Poezji w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane z okazji Światowego Dnia Poezji, w w tym roku związane z 40. rocznicą śmierci Edwarda Stachury. W środę, 20 marca, odbędzie się dyskusja o twórczości poety, a w czwartek, 21 marca - koncert poetycko-muzyczny.

dodano: 2019-03-19

czytaj całość

„Brat naszego Boga” w Miejskim Ośrodku Kultury

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Poniedziałków ze Sztuką. 25 marca sądeczanie będą mogli obejrzeć sztukę Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”. Spektakl odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej MOK przy Al. Wolności 23.

dodano: 2019-03-18

czytaj całość

Gimnazjaliści i ósmoklasiści w poszukiwaniu szkoły średniej

Olbrzymią popularnością cieszyły się Sądeckie Targi Edukacyjne, które odbywały się 18 marca na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pod jednym dachem swoje oferty prezentowały szkoły średnie różnego typu, kształcące w wielu interesujących zawodach.

dodano: 2019-03-18

czytaj całość

Miejsca Aktywności Mieszkańców. Zaproszenie na spotkania otwierające projekt

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają na spotkania otwierające projekt Miejsca Aktywności Mieszkańców w Nowym Sączu, które odbędą się w czwartek, 21 marca, o godz. 13.00 oraz 17.00 w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

dodano: 2019-03-18

czytaj całość

Pierwsze relacje z Press Tour na Sądecczyźnie

W ogólnopolskich mediach pojawiły się pierwsze relacje z pobytu w Nowym Sączu i regionie członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. W ramach zwiedzania Sądecczyzny, dziennikarze odwiedzili też Nowy Sącz i spotkali się w Ratuszu z prezydentem miasta Ludomirem Handzlem.

dodano: 2019-03-15

czytaj całość

„Sądeccy kurierzy” w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe oraz nowosądecki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na prelekcję oraz projekcję filmu o sądeckim kurierze Romanie Stramce. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 marca, o godz. 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego, przy ul. Jagiellońskiej 56.

dodano: 2019-03-15

czytaj całość

„Decydujesz, pomagamy” – pieniądze trafiły do organizacji realizujących ciekawe inicjatywy

W sklepie Tesco w Centrum Handlowym Gołąbkowice odbyło się podsumowanie akcji „Decydujesz, pomagamy”. Sieć Tesco po raz kolejny zorganizowała wśród swoich klientów głosowanie na najciekawsze projekty sądeckich organizacji i ufundowała dla nich czeki pieniężne na realizację ich zadań. Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Nowego Sącza.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego Zespołu Świetlic Środowiskowych

Na hali widowiskowo - sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu odbył się Integracyjny Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowany przez Zespół Świetlic Środowiskowych. Przystąpiło do niego ponad 40. zawodników zwszystkich sądeckichświetlic środowiskowych.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość