Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Zostać malarzem. Finał konkursu

I ty możesz zostać malarzem – taką nazwę nosi zakończony dzisiaj (15 maja) konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Patrząc na prace można zaryzykować, że uczestnicy konkursu malarzami już są.
 


 

Rozdanie nagród odbyło się reprezentacyjnej sali nowosądeckiego ratusza z udziałem przewodniczącego Rady Miasta Janusza Kwiatkowskiego, Haliny Wiśniowskiej z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, jury z przewodniczącą Agatą Rolką, rodziców i oczywiście przedszkolaków.
 

- Patrząc na te prace naprawdę trudno nam było wybrać tę najlepszą – nie ukrywała Agata Rolka. - Prace były bardzo zróżnicowane. Patrząc, którą wybrać, najbardziej chwytały za serce prace maluszków. Niektóre były bardzo dorosłe jak na ten wiek. Wybraliśmy prace, które czymś się wyróżniały.
 

Poza wrażeniami natury plastycznej były i muzyczno-taneczne: w pełnym wdzięku mini programie wystąpiły przedszkolaki z zespołu Różowiaczki (to od koloru spódniczek). Inscenizację obrazującą pracę malarza wykonali pięcioletni Dawidek i Filipek.
 

Podsumowaniem spotkania było chińskie przysłowie, które zacytowała Halina Wiśniowska. - Jeśli chcesz na jeden rok, zasiej ryż. Jeśli chcesz na dwadzieścia lat, zasadź drzewo. Jeśli chcesz na wieki, kształtuj serce człowieka – powiedziała pani Halina. Wyrazem wdzięczności za patronat były specjalne podziękowania dla prezydenta Ryszarda Nowaka.
 

Konkurs trwał od listopada. Wpłynęły 42 prace z 11 przedszkoli. Przedsięwzięcie zorganizowało  Przedszkole nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu pod kierownictwem dyrektor Grażyny Podgórni.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2018-05-15 18:05:47