Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Festiwal Czasu Wolnego

W najbliższą niedzielę 20 maja, na sądeckim Rynku odbędzie się Festiwal Czasu Wolnego. To propozycja dla tych, którzy nie lubią się nudzić, chcą spędzać czas kreatywnie i pożytecznie. Każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł znaleźć ofertę dla siebie.
 


 

- Osoby, które zdecydują się wziąć udział w tym festiwalu, otrzymają bogatą ofertę spędzania wolnego czasu – zapowiada zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Michałowski. –  Planujemy udział ponad dwudziestu wystawców, którzy udowodnią, że w Nowym Sączu nie można się nudzić, wystarczy wyjść z domu.
 

Jednym z wystawców będzie Fitness Stadion – klub stawiający na aktywność fizyczną.
 


 

- Chcemy pokazać, co fajnego można robić, dobrze się przy tym bawić, dbać o swój wygląd i podnosić sobie poziom endorfin – mówi Tomasz Solecki i dodaje: - Coraz więcej ludzi jest otwartych na to, żeby działać, wspólnie ze znajomymi wychodzić z domu. Oferta w Nowym Sączu jest bardzo szeroka, bo to fantastyczne miasto, w którym dzieje się bardzo dużo.
 

Fitness Stadion udostępni podczas niedzielnego festiwalu rowerki do spinningu, bieżnie do indoor walking'u, maty do treningów profilaktycznych. Gościem specjalnym stoiska będzie Jędrzej Myszkowski, tenisista, który niedawno pobił w Nowym Sączu Rekord Guinnessa w liczbie rozegranych meczy bez przerwy – grał ponad 44 godziny.
 

Oprócz prezentacji ofert, wystawcy zachęcą do aktywności przybyłych na festiwal gości, na przykład artyści z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych będą prowadzić warsztaty malowania na szkle, Teatr Nowy zaprosi do zabawy w teatr, a Sklep Hobbit do rozgrywek w gry planszowe, Wir Dance nauczy prostych kroków tanecznych. Przy stoisku TEB Edukacja będzie można się zrelaksować i oddać dłonie masażystkom. Dla dzieci z pewnością atrakcją będą warsztaty robotów z Nowoczesnego Wymiaru Edukacji czy skakanie na trampolinach Nina Jump.
 

Każdy z wystawców ufundował nagrody, które będzie można wygrać w licznych konkursach.
 

Festiwal Czasu Wolnego odbędzie się 20 maja. Start o godzinie 10:00. 
 


 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-05-15 11:46:56