Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Wydarzenia w Centrum Sądeckiego Seniora

Spotkanie z lekarzem specjalistą, a potem coś dla poprawienia humoru – tak zapowiada się dzień 17 kwietnia w Centrum Sądeckiego Seniora, które mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 8. Przypominamy, że w organizowanych przez Centrum wydarzeniach, seniorzy mogą brać udział bezpłatnie.
 

O godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie z doktorem nauk medycznych Andrzejem Przybyszowskim, który opowie i doradzi seniorom w kwestii bólów brzucha.
 

Doktor Andrzej Przybyszowski pochodzi z Jasła. Dyplom lekarza z wyróżnieniem uzyskał w Akademii Medycznej w Krakowie w 1963 roku. Po dwóch latach stażu w Szpitalu Miejskim imienia Gabriela Narutowicza w Krakowie w 1965 roku został zatrudniony w II Katedrze Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej w Krakowie na stanowisku asystenta, a następnie adiunkta.
 

Doktor Przybyszowski legitymuje się uzyskanym w 1972 roku II stopniem specjalizacji w dziedzinie chirurgii ogólnej. Rok później obronił pracę doktorską. W latach 1980-1985 pracował w Centrum Medycznym Smederewo w Jugosławii na oddziale chirurgicznym w charakterze asystenta. Blisko ćwierć wieku kierował Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, był też kierownikiem bloku operacyjnego. Ma doświadczenia w pracy administracyjnej na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw opieki zdrowotnej nowosądeckiego szpitala.
 
Po spotkaniu z doktorem, o godzinie 16:30 rozpocznie się przedstawienie Kabaretu „Gwiazdeczki”. Zespół tworzą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzony jest przez Jerzego Michalaka już od ośmiu lat. Zapowiada się dużo dobrej zabawy.
 

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-04-17 09:23:17