Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Akcja charytatywna dla Tomasza Brzeskiego

Ponad siedem tysięcy złotych udało się zebrać podczas akcji charytatywnej na rzecz Tomasza Brzeskiego, która odbyła się w sobotę (14 kwietnia) w Miasteczku Galicyjskim. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Krzysiek Pomaga Pomagać przy współpracy między innymi Urzędu Miasta Nowego Sącza, Muzeum Okręgowego, wielu firm i osób, które przekazały fanty na licytację.
 Tomasz Brzeski to sądecki biegacz górski, triathlonista, narciarz i kolarz, który uległ wypadkowi 1 kwietnia 2017 roku w czasie zawodów w Skialpinizmie w Zakopanem. Podczas zjazdu z dużą prędkością wpadł na skałę, a uderzenie było tak silne, że Tomaszowi pękł kask. Sportowiec doznał groźnych dla życia urazów głowy z obrzękiem mózgu. Długo był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.
 

- Terapia Tomka jest bardzo kosztowna i czasochłonna – mówi Agnieszka Brzeska, żona Tomka. - Trzeba dowozić go do rehabilitantów, bo nie zawsze wszystko da się zrobić w domu. W Tomka przypadku nie ma jednak innej możliwości. Musi mieć wokół siebie specjalistów od psychologa po rehabilitantów różnych specjalności, bo to był uraz wielonarządowy.
 

- Nogi mam mocne, więc szybko na nie wstałem. Nawet jeżdżę na rowerze stacjonarnym, ale na zewnątrz jeszcze nie, bo się boję nierówności – dodaje Tomek, a jego żona mówi o najbliższych planach, dotyczących zakupu trzykołowego roweru:- Chcemy, żeby Tomek wrócił do sportu. Na zwykły rower jeszcze za wcześnie, a ponieważ Nowy Sącz kwitnie ścieżkami rowerowymi, więc chcemy przetrzeć szlaki, trochę zachęcić tych, którzy się wstydzą wyjść z domu i pokazać, że ktoś, kto chce jeździć, może to robić też na trzech kołach.
 

 

Podczas sobotniej akcji charytatywnej odbył się koncert, a na licytację wystawiono 27 przedmiotów: dzieła sztuki, książki o tematyce górskiej i sprzęt sportowy, a nawet biżuteria czy pobyt weekendowy w Wiśle.
 

STOWARZYSZENIE "KRZYSIEK POMAGA POMAGAĆ" – nazwa stowarzyszenia pochodzi od dramatycznej historii jednego z jego założycieli – Krzysztofa Graczyka, który w wieku 15 lat doznał udaru mózgu. Wówczas szczęśliwie pomogło mu wielu ludzi i dzięki temu Krzysztof mógł stopniowo wracać do zdrowia, a potem nawet do aktywności społecznej. Tak narodziła się idea pomocy osobom w podobnie trudnej sytuacji, później zaś powstało stowarzyszenie. Od 2012 roku pomoc otrzymało osiem osób, Tomasz Brzeski jest dziewiąty.
 

W ramach pomocy dla Tomasza Brzeskiego, Stowarzyszenie zorganizowało w tym roku kilka akcji, z których łączny dochód to około 50 tysięcy złotych.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Monia Zagórowska Dodano: 2018-04-15 09:27:25