Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Nowy Sącz miastem kwiatów i zieleni, nie tylko podczas Sądeckich Targów Ogrodnictwa

Wiosna to najlepsza pora na organizację i planowanie prac w ogrodach, sadach czy na balkonach mieszkań w bloku. Jest ku temu dobra sposobność podczas Sądeckich Targów Ogrodnictwa, które przez dwa dni (14 i 15 kwietnia) odbywają się na terenie Starej Sandecji przy Alejach Wolności.
 


 

Targi otworzył zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż, który w swoim wystąpieniu apelował:
 

- Jesteśmy w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i mamy taką inicjatywę, pochodzącą z Nowego Sącza, żebyśmy postarali się trochę takiego wątku narodowego wprowadzić do swoich ogródków, a my do zieleni miejskiej na pewno to wprowadzimy, mianowicie dobrze i miło by było, gdybyśmy sięgali po białe i czerwone kwiaty. Będzie tak bardzo pięknie w naszym mieście i będziemy się wyróżniać na tle innych polskich miast. Nasze miasto jest miastem kwiatów i zieleni i bardzo się cieszę, że te targi pomogą, aby rzeczywiście tak było i w przyszłości. 
 

Sądeczanie bardzo chętnie korzystają ze sposobności zaopatrzenia się w zieleń: kwiaty, sadzonki drzew i krzewów. Wystawcy oferują sprzęt ogrodniczy, dekoracje, a nawet wyposażenie niezbędne do prac w ogrodach. Fachowych porad udzielają specjaliści od zieleni.
 

Ale to nie wszystko, bo podczas targów swoje prace wystawiają artyści, można zaopatrzyć się w kosmetyki i żywność naturalną, przyprawy z całego świata. Są stoiska ze smacznym jedzeniem barowym, lodami tajskimi czy watą cukrową. Odbywają się również pokazy Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 
 

Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy przygotowali dla wszystkich odwiedzających targi, są między innymi występy zespołów artystycznych, konkursy i zabawy dla dzieci. Jednym ze sponsorów jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które fundowało bezpłatne bilety na przejazdy autobusami dla rodzin z dziećmi. Dodatkowo każdy bilet to okazja do udziału w loterii z cennymi nagrodami. Można wygrać hulajnogę elektryczną, torbę miejską czy kamerę z adapterem do nurkowania.
 

Patronat nad Sądeckimi Targami Ogrodniczymi objęli między innymi  Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski i Ryszard Nowak Prezydent Miasta Nowego Sącza. Ich organizatorami jest Fundacja Sądecka. 
 

Targi potrwają do niedzieli (15 kwietnia) do godziny 17.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA] 

 

Autor: Monika Zagórowska Dodano: 2018-04-14 21:47:16