Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

"Polsko Niepodległa – Tobie Nowy Sącz" – konkurs dla nowosądeckich uczniów

Pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ogłoszony został konkurs dla uczniów nowosądeckich szkół podstawowych. Trzeba zaprojektować kartkę, znaczek pocztowy i napisać życzenia jubileuszowe dla Polski.
 

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego pod tytułem "Polsko Niepodległa – Tobie Nowy Sącz", jest Szkoła Podstawowa numer 16 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Orląt Lwowskich w Nowym Sączu.
 

Tematem konkursu jest wykonanie pracy literacko – plastycznej: kartki pocztowej, znaczka pocztowego oraz życzeń z okazji jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy od I do III oraz IV do VI szkół podstawowych i III klasy gimnazjum. Szkoły z terenu Nowego Sącza mogą przesłać maksymalnie po 5 prac w każdej kategorii. Ich oceny dokona jury, w którym znajdą się przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Nowosądeckiej Małej Galerii i Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Głównymi kryteriami oceny będzie między innymi zgodność z tematyką konkursu, twórcze i oryginalne podejście do tematu konkursu oraz poprawność i staranność językowa.
 

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 8 czerwca, a wręczenie nagród nastąpi w sali reprezentacyjnej ratusza. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną też zaprezentowane w specjalnie wydanej publikacji, którą otrzymają laureaci konkursu.

Prace należy nadsyłać do 24 kwietnia 2018 roku.
 

Szczegóły związane ze sposobem i techniką wykonania prac znajdują się w regulaminie konkursu, który dostępny jest poniżej lub na stronie internetowej szkoły: www.zspg2.pl.

 REGULAMIN KONKURSU
 

Autor: Monika Zagórowska Dodano: 2018-03-13 13:37:28