Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Pięć tysięcy kart dużej rodziny!

Warto mieć dużą rodzinę, zwłaszcza że miasto Nowy Sącz je wspiera. Nowosądecka Karta Rodziny to dokument, który uprawnia do wielu ulg i cieszy się coraz większą popularnością. W swoich portfelach ma go już pięć tysięcy nowosądeckich rodzin z co najmniej trojgiem dzieci.
 


 

Na rodziny posiadające NKR czeka wiele interesujących propozycji. Można liczyć  na zniżki od kilku do kilkudziesięciu procent przy korzystaniu z dóbr kultury, sportu, wypoczynku i rekreacji. W sklepach partnerów NKR można taniej kupić wiele przydatnych towarów: od kołder i pościeli dziecięcej, przez artykuły ogrodowe po miód.
 

I to nie wszystko. Zniżki występują także przy zdobywaniu wiedzy, ubezpieczeniach, a nawet towarach i usługach budowlanych. NKR respektują wybrane przychodnie lekarskie, salony urody i… długo by jeszcze wymieniać. W gronie instytucji są oczywiście jednostki miejskie: MPK, MOK , MOSiR i inne. Dla przykładu na krytą pływalnię, lodowisko i korty można wejść z 50-proc. zniżką. Dla dużej rodziny, gdzie liczy się każda złotówka, to jest coś.
 

Do kogo skierowany jest ten program?
 

Program Nowosądeckiej Karty Rodziny skierowany jest do rodzin, w których rodzice mają na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia lub 24. roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się oraz bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci niepełnosprawnych.
 

Kartę ma prawo uzyskać każdy członek rodziny wielodzietnej pod warunkiem, że rodzice ponoszą na rzecz miasta Nowego Sącza opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi naliczoną od członków swojej rodziny. Kartę mają prawo otrzymać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka prowadzone przez miasto Nowy Sącz lub na jego zlecenie.
 

Karta wydawana jest na wniosek rodzica złożony do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Nowego Sącza. Formularz wniosku w wersji papierowej można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Nowego Sącza w ratuszu.
 

Szczegóły na temat Nowosądeckiej Karty Rodziny znajdują się na stronie internetowej: http://www.nowysacz.pl/nowosadecka-karta-rodziny-o-programie
 

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2018-03-13 08:45:30