Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Trzy kobiety, trzy spojrzenia na sztukę…

W Centrum Informacji Turystycznej swoje prace artystyczne pokażą studentki II roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk wizualnych z filmem. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 9 marca o godzinie 17.
 

Karolina Hebda, Sylwia Hebda i Wiesława Brzezińska-Burdacka wystawę swoich prac zatytułowały "2 HB". Rozszyfrować ten tytuł można na dwa sposoby: 2 HB to określenie twardości ołówka, którym często posługują się artyści, tworząc swoje dzieła, 2HB to może być także skrót od nazwisk artystek – 2 H, bo nazwiska dwóch z nich zaczynają się na literę H - Hebda i B – Brzezińska.
 

- To są w większości prace, które powstały podczas warsztatów na uczelni - mówi jedna z artystek, Wiesława Brzezińska-Burdacka i dodaje: - Każda z nas  ma zupełnie inny styl, zupełnie co innego tworzy, czym innym się inspirujemy, postrzegamy świat w innych barwach, w innych formach, kształtach i na różnych płaszczyznach. jednak postanowiłyśmy razem zrobić wystawę. Jesteśmy zafascynowane sztuką, jako zjawiskiem, choć widzimy i przetwarzamy ją inaczej.
 

Na wystawie prezentowane są grafiki, fotografie, malarstwo akrylowe i olejne. Będzie je można oglądać w Centrum Informacji Turystycznej, przy ulicy Szwedzkiej 2, do końca marca 2018 roku, codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00.
 

 
 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-03-08 20:16:03