Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Beskid Niski na fotografiach małżeństwa nowosądeczan

W zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej oglądać można wystawę fotograficzną małżeństwa Urszuli i Pawła Ferenców pod tytułem "W kolorach ciszy – Beskid Niski". Prezentowane fotografie wywołały wiele pozytywnych emocji u osób, które oglądały je podczas wernisażu wystawy.
 

Otwarcia wystawy dokonała dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Barbara Pawlik, natomiast sylwetki fotografików przedstawiła Alicja Przybyszowska, zastępca prezesa Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.
 

 
 

- Fotografia nie jest im obca od kilkunastu lat. Jest dla nich pasją, w której wyrażają swoje spojrzenie na otaczający świat. Od 2014 roku należą do Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie Paweł pełni funkcję sekretarza, a od bieżącego roku oboje są członkami Międzynarodowej Federacji Fotograficznej w Paryżu. Urszula i Paweł Ferencowie prezentowali swoje fotografie na wielu wystawach, brali też udział z sukcesami w wielu konkursach krajowych i zagranicznych.
 

Fotografie prezentowane na wystawie są drukowane na płótnie, niezwykle barwne, sprawiające wrażenie obrazów malowanych pędzlem.
 - Beskid Niski to magiczne miejsce. Tam naprawdę można znaleźć ciszę - mówił współautor wystawy Paweł Ferenc, tłumacząc dlaczego razem z żoną na temat swojej wystawy wybrali Beskid Niski. - Często na ścieżkach, polanach, łąkach jest się samym, nikt nie przeszkadza w kontemplowaniu ciszy i to jest najpiękniejsze, że możemy w tej ciszy przebywać razem. Często tam wracamy, bo jest to kopalnia tematów fotograficznych. Rzadko spotyka się tam ludzi, ale spotyka się ciągle te same doliny, cerkwie, krzyże przydrożne - wszystko niezwykle piękne. 
 

Wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Franciszkańskiej 11, do 27 marca w godzinach jej otwarcia: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 9:00 do 19:00, we środy i soboty od 9:00 do 15:00.
 

 [POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-03-08 10:05:59