Piątek, 22 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Powstanie łącznik Obwodnic Północnej i Zachodniej

Już po wakacjach ruszy przetarg na budowę łącznika Obwodnic Północnej i Zachodniej. Zgodnie z zapowiedziami Wiceministra Finansów Wiesława Janczyka przetarg na łącznik zostanie rozpisany po wakacjach.

Jak informował w grudniu 2017 roku Wiesław Janczyk, obwodnice mają  zostać połączone, a przetarg na inwestycję ma zostać rozpisany jeszcze w tym roku. – Mam potwierdzenie, że po wakacjach, na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku ruszy przetarg na łącznik pomiędzy obwodnicą północną i zachodnią. Będziemy mieli wszystkie dokumenty – mówił Wiesław Janczyk.

Obwodnica Zachodnia została oddana do użytku ponad dwa lata temu, a niecałe pół roku wcześniej pierwsze samochody wjechały na Obwodnicę Północną. Obydwa ciągi komunikacyjne pozwoliły na rozładowanie ruchu w centrum miasta. 

- To wyczekiwana inwestycja! Budowa obydwu obwodnic pozwoliła na zmniejszenie liczby pojazdów przejeżdżających przez Nowy Sącz, co w znaczący sposób rozładowało natężenie ruchu na miejskich ulicach -  komentuje prezydent Ryszard Nowak. - Łącznik pozwoli na spotęgowanie tego efektu - dodaje prezydent.
 

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2018-02-13 14:30:56