Piątek, 22 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Malarstwo Abrama

Kościoły, cerkwie, przyroda, widoki Nowego Sącza – to tematyka, którą najbardziej upodobał sobie Zbigniew Ryszard Abram. Pośmiertną wystawę obrazów artysty będzie można oglądać od najbliższego czwartku 15 lutego.
 

Zbigniew Ryszard Abram urodził się w Nowym Sączu w 1956 roku, tu też zmarł w 2013 roku. Pierwszą wystawę indywidualną także prezentował w naszym mieście w 1978 roku.
 

Był członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. W swoim dorobku artystycznym miał kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, miedzy innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Starym i Nowym Sączu, Grybowie i Zakopanem. Był laureatem wielu konkursów i przeglądów twórczości plastycznej. Do tych najbardziej prestiżowych należała II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie "Pejzaż Polski” w Ciechanowie w 2006 roku i I miejsce w XXX Przeglądzie Twórczości Plastycznej TPSP w Nowym Sączu w 2009 roku.
 

Inspiracją dla jego twórczości była przede wszystkim architektura, stare zabytki kultury z okolic Sądecczyzny i Podhala. W swoich pracach pokazywał piękno górskiego pejzażu, architekturę małopolskich miasteczek i wsi. Zabytki sakralne i cerkwie były stałym tematem jego prac.
 

Do obejrzenia obrazów zaprasza syn zmarłego artysty Tomasz Abram.
 

Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek 15 lutego o godzinie 19.00 w Kawiarni ETC przy ulicy Romanowskiego 4.
 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM /MZ/ Dodano: 2018-02-13 08:28:51