Piątek, 22 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Kryształowe Jabłko dla firmy Park M

Firma Park M otrzymała Kryształowe Jabłko. Wyróżnienie zostało wręczone podczas Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się 9 lutego w Hotelu Perła Południa w Rytrze. Gościem uroczystości był między innymi zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.
 


 

Kryształowe Jabłko zostało przyznane za "za wkład w rozwój gospodarczy Sądecczyzny, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocję regionu w kraju i zagranicą".  Park M to spółka założona w 1995 roku, zatrudniająca obecnie ponad 400 pracowników. Jest liderem rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni. Ma na koncie wiele realizacji w całej Polsce, między innymi ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, ogrody Pałacu Branickich w Białymstoku, Park Staromiejski we Wrocławiu i park wokół Muzeum Chopina w Żelazowej Woli.
 

Podczas gali rozstrzygnięto także konkurs "Pracodawca roku 2017".  W kategorii dużych przedsiębiorstw zwyciężyła firma Zakłady Mięsne "Szubryt" z Chełmca. W ciągu ostatnich ośmiu lat firma potroiła stan zatrudnienia i obecnie zatrudnia blisko 900 osób w trzech zakładach produkcyjnych i ponad 90 sklepach firmowych. Własna flota 70 samochodów chłodni dostarcza codziennie dziesiątki ton gotowych produktów do sklepów sieciowych na terenie całego kraju oraz w niektórych krajach Europy.
 

W kategorii średnich przedsiębiorstw zwyciężyła firma "GRAND" Andrzej Grygiela z Korzennej. W kategorii najmniejszych przedsiębiorstw laur zwycięzcy przyznano rodzinnej firmie handlowo-usługowej "ROLBUD-INSTAL" Bożeny Zbozień z Gołkowic Górnych.
 

Starosta nowosądecki Marek Pławiak przyznał też Złote Jabłko Sądeckie Marii Kulig - dyrektor Wiktor Cechini Medical & SPA w Żegiestowie-Zdroju "w podziękowaniu za aktywne wspieranie konkursu kulinarnego "Dzikie Smaki Sądecczyzny", wkład w budowanie wizerunku i promocję walorów turystycznych Ziemi Sądeckiej oraz zaangażowanie w społeczne życie regionu".
 

W roli gospodarza uroczystości wystąpił starosta nowosądecki Marek Pławiak, a wśród gości znaleźli się między innymi radny wojewódzki Stanisław Pasoń, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech i władze powiatu wejherowskiego ze starostą Gabrielą Lisius oraz przedsiębiorcy z Włoch. /Źródło i fot. Starostw Powiatowe w Nowym Sączu/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2018-02-12 13:43:46