Piątek, 22 lutego 2019 Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Nikifor
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

"Leśni przyjaciele" na scenie

W wykonaniu Teatru Bajka, na scenie Pałacu Młodzieży, odbyła się dziś (9 lutego) premiera spektaklu "Leśni przyjaciele". Teatr tworzą uczniowie Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych, ich nauczyciele i instruktorzy.
 

Przedstawienie jest efektem współpracy szkoły z instruktorami Pałacu Młodzieży, którzy od ponad dwudziestu lat angażują w działania artystyczne dzieci i młodzież niepełnosprawną.
 

Na widowni zasiedli przedstawiciele władz miasta Nowego Sącza: dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Józef Klimek i zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski. Obecni byli także dyrektorzy obu placówek oświatowych – zastępca dyrektora Pałacu Młodzieży Antoni Reszkiewicz oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 5 – Specjalnych Waldemar Bogacz, który nie krył zadowolenia z pracy, jaką wykonali nauczyciele, tworząc przedstawienie.
 


- Wystąpiła przed państwem klasa szkoły przysposabiającej do pracy. Kiedy na co dzień są pewne problemy, żeby zaspokoić swoje potrzeby, bo do tego trzeba dużych umiejętności, tak dzisiaj na scenie pewne rzeczy zostały tak wyraźnie zaakcentowane, że ja obserwowałem dużo działań z tematu dydaktycznego – mówił dyrektor Bogacz. – Uczymy naszych uczniów tego, i to jest dla nich najważniejsze, żeby zabezpieczyć w jakiś sposób ich przyszłość. A zabezpieczymy w ten sposób, że nauczymy ich pewnych umiejętności. Także poprzez teatr możemy tego uczyć.
 

W przedstawieniu udział wzięli: Ewa Cabak, Bartłomiej Toczek, Wojciech Olszak, Maksymilian Zygmunt i Emil Łomnicki – uczniowie, a obok nich na scenie wystąpiła także wychowawczyni klasy, w roli Niedźwiedzia - Aneta Pierzchała oraz instruktorki Pałacu Młodzieży: Wioleta Michałowska w roli Sowy i Lidia Kowalczyk jako Borsuk.
 

Zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka pogratulował artystom premiery i wręczył im specjalne medale okolicznościowe.
 

 [POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Monika Zagórowska Dodano: 2018-02-09 13:47:28