Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Nowym Sączu

14 stycznia zagra w całej Polsce 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Patronat honorowy nad nowosądeckim graniem dla WOŚP objął Prezydent Miasta Ryszard Nowak. Zapowiada się wiele ciekawych atrakcji.
 

Na ulice Nowego Sącza wyjdzie w tym roku blisko stu wolontariuszy WOŚP z identyfikatorami i skarbonkami.
 

Nowosądecka orkiestra rozpocznie swoje granie o godzinie 10.30, kiedy to spod pomnika Adama Mickiewicza na Plantach wyruszy do rynku Kolorowy Korowód Sądeckich Przebierańców. Organizatorzy zapraszają do przebierania się i pójścia w korowodzie – za najbarwniejsze i najciekawsze stroje przewidziano nagrody.
 

Główne imprezy sądeckiego finału WOŚP odbędą się pod Ratuszem. Na czas zabawy przewidziano sporo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci: konkursy, animacje, a przede wszystkim cieszący się popularnością wśród wszystkich Bazarek Niespodziewanek, na którym będzie można nabyć przeróżne przedmioty, upominki, gadżety i usługi od wielu darczyńców i w ten sposób zasilić skarbonki WOŚP. Do zdobycia będą między innymi rękodzieła, obrazy, biżuteria, zabiegi pielęgnacyjne czy zaproszenia na imprezy kulturalne.
 

W niedzielę od godziny 9.00 do 17.00 warto będzie odwiedzić także halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej. Odbywać się tam będą pokazy sportowe i artystyczne oraz rozgrywki w ramach Noworocznego Turnieju Koszykówki WinterBasketball, organizowanego przez Stowarzyszenie Sądeccy Pasjonaci Basketu.
 

W roku 2017 Nowy Sącz zebrał blisko 90 000,00 zł. Sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek kosztował 1 987 958 zł.
 

Tegoroczne fundusze zebrane podczas Finału zostaną przeznaczone dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.  
 

Wszystkie informacje na temat sądeckiego 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdują się na stronie www.wospnowysacz.pl.
 

 

   

Autor: Referat Komunikacji Społecznej UM - Monika Zagórowska Dodano: 2018-01-11 18:07:58