Poniedziałek, 18 marca 2019 Imieniny obchodzą: Cyryl, Edward, Anzelm
Szukaj:

Wydarzenia

„Brat naszego Boga” w Miejskim Ośrodku Kultury

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Poniedziałków ze Sztuką. 25 marca sądeczanie będą mogli obejrzeć sztukę Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”. Spektakl odbędzie się o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej MOK przy Al. Wolności 23.

dodano: 2019-03-18

czytaj całość

Gimnazjaliści i ósmoklasiści w poszukiwaniu szkoły średniej

Olbrzymią popularnością cieszyły się Sądeckie Targi Edukacyjne, które odbywały się 18 marca na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pod jednym dachem swoje oferty prezentowały szkoły średnie różnego typu, kształcące w wielu interesujących zawodach.

dodano: 2019-03-18

czytaj całość

Miejsca Aktywności Mieszkańców. Zaproszenie na spotkanie do ratusza

Urząd Miasta Nowego Sącza oraz Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają na spotkanie otwierające projekt Miejsca Aktywności Mieszkańców w Nowym Sączu, które odbędzie się w czwartek, 21 marca, o godz. 17.00 w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

dodano: 2019-03-18

czytaj całość

Pierwsze relacje z Press Tour na Sądecczyźnie

W ogólnopolskich mediach pojawiły się pierwsze relacje z pobytu w Nowym Sączu i regionie członków Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. W ramach zwiedzania Sądecczyzny, dziennikarze odwiedzili też Nowy Sącz i spotkali się w Ratuszu z prezydentem miasta Ludomirem Handzlem.

dodano: 2019-03-15

czytaj całość

„Sądeccy kurierzy” w Muzeum Okręgowym

Muzeum Okręgowe oraz nowosądecki oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego zapraszają na prelekcję oraz projekcję filmu o sądeckim kurierze Romanie Stramce. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 marca, o godz. 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego, przy ul. Jagiellońskiej 56.

dodano: 2019-03-15

czytaj całość

„Decydujesz, pomagamy” – pieniądze trafiły do organizacji realizujących ciekawe inicjatywy

W sklepie Tesco w Centrum Handlowym Gołąbkowice odbyło się podsumowanie akcji „Decydujesz, pomagamy”. Sieć Tesco po raz kolejny zorganizowała wśród swoich klientów głosowanie na najciekawsze projekty sądeckich organizacji i ufundowała dla nich czeki pieniężne na realizację ich zadań. Patronat nad tym wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Nowego Sącza.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego Zespołu Świetlic Środowiskowych

Na hali widowiskowo - sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu odbył się Integracyjny Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowany przez Zespół Świetlic Środowiskowych. Przystąpiło do niego ponad 40. zawodników zwszystkich sądeckichświetlic środowiskowych.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Nagrody dla zwycięzców Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej

Wiceprezydent Miasta Nowego Sącza Magdalena Majka wręczyła nagrody zwycięzcom ubiegłorocznej Nowosądeckiej Ligi Debatanckiej - uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego w Nowym Sączu.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zwycięzcami konkursu "Mój Region"

Siedem drużyn z klas I-III nowosądeckich szkół podstawowych przyjęło zaproszenie do Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu, na organizowany tam już po raz 19. Międzyszkolny Konkurs „Mój Region”. Uczestnicy mierzyli się z pytaniami dotyczącymi między innymi historii miasta oraz malowali architekturę Nowego Sącza.

dodano: 2019-03-13

czytaj całość

„Zabawa bez używek - pasja bez nałogów”. 24. Sesja popularno - naukowa w Ekonomie

Z udziałem wiceprezydent Nowego Sącza Magdaleny Majki oraz Przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza Iwony Mularczyk w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego odbyła się sesja popularno - naukowa poświęcona realizacji pasji oraz problemom nałogów wśród młodzieży. Referaty wygłosili przedstawiciele uczelni wyższych, psychologowie, artyści, członkowie stowarzyszeń oraz sportowcy.

dodano: 2019-03-13

czytaj całość