Wtorek, 17 lipca 2018 Imieniny obchodzą: Jadwiga, Aneta, Bogdan
Szukaj:

Wydarzenia

Eksperci z całej Polski w Radzie Naukowej Sądeckich Wodociągów

Przedstawiciele AGH, Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej i Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu weszli w skład Rady Naukowej Działu Badań i Rozwoju Spółki Sądeckie Wodociągi. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w siedzibie firmy w Nowym Sączu.

dodano: 2018-07-16

czytaj całość

Kto zagra w Sandecji?

Kibice i sympatycy MKS Sandecja będą mieć okazję poznania składu drużyny i sztabu szkoleniowego przed rundą jesienną sezonu 2018/2019. Prezentacja odbędzie się we wtorek 17 lipca o godzinie 19:10 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34.

dodano: 2018-07-13

czytaj całość

"Sztuka jest potrzebna niezależnie od wieku" – mówią seniorzy, uczestnicy warsztatów malarskich

Pod kierunkiem artysty plastyka Krzysztofa Kulisia, prowadzone są zajęcia z malarstwa w Centrum Sądeckiego Seniora. To kolejne warsztaty, cieszące się dużym zainteresowaniem seniorów.

dodano: 2018-07-13

czytaj całość

Integracja i radość. Piknik rodzinny Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy”

Wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż wziął udział w corocznym pikniku rodzinnym, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Sączu „Jesteśmy”. Była okazja do rozmów z podopiecznymi ośrodka i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

dodano: 2018-07-12

czytaj całość

Stowarzyszenie "Pod Kasztanem" w nowosądeckiej bibliotece

W Sądeckiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Szujskiego będzie świętować jubileusz 30-lecia działalności Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria "Pod Kasztanem". Z tej okazji w piątek 13 lipca odbędzie się wernisaż pod tytułem "Światłem i kolorem".

dodano: 2018-07-10

czytaj całość

„Decydujesz, pomagamy”. 5000 zł dla Stowarzyszenia „Sursum Corda”

W sklepie Tesco w Centrum Handlowym Gołąbkowice odbyło się podsumowanie akcji „Decydujesz, pomagamy”, organizowanej przez sieć sklepów Tesco, w Nowym Sączu objętej patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

dodano: 2018-07-09

czytaj całość

Z literaturą, poezją i pieśnią w Centrum Sądeckiego Seniora

Seniorzy z Centrum Edukacji Międzykulturowej w Nowym Sączu, działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury, przygotowali spektakl poświęcony rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie go można zobaczyć we wtorek 10 lipca o godzinie 15:30.

dodano: 2018-07-09

czytaj całość

Tegoroczny "Skowroneczek" śpiewał w kilku językach

Pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, już po raz 15 odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", organizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Wydawnictwo Promyczek. W czasie Imienin Miasta zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż wręczył nagrody laureatom festiwalu, którzy wystąpili w Koncercie Finałowym.

dodano: 2018-07-07

czytaj całość

Nagroda Szczęsnego Morawskiego przypadła rodzeństwu historyków

Beata Wierzbicka i dr Piotr Wierzbicki odebrali Honorową Nagrodę "Sądecczyzna" imienia Szczęsnego Morawskiego za publikację pod tytułem "Wybrane sandecjana w zbiorach Archiwum Państwowego w Lewoczy". Podczas uroczystości wręczenia nagrody, która odbyła się w sali ratuszowej Miasteczka Galicyjskiego, obecny był zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

dodano: 2018-07-06

czytaj całość

"Solidarni" kolarze opuścili sądecki rynek. Start honorowy IV etapu MWKSiO

Dziś (6 lipca) z Nowego Sącza wyjechało ponad 100 uczestników 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Start Honorowy do 4. etapu Nowy Sącz – Jaworzno zlokalizowano na sądeckim rynku. Sygnał do startu dał wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

dodano: 2018-07-06

czytaj całość