Wtorek, 25 września 2018 Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kleofas
Szukaj:

Wydarzenia

200-lecie I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

3 listopada 2018 r. I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu, najstarsza szkoła w regionie, będzie obchodzić 200-lecie istnienia. Z tej okazji społeczność szkolna serdecznie absolwentów na główne obchody Jubileuszu. Mecenat nad obchodami sprawuje Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

dodano: 2018-09-25

czytaj całość

Koncert charytatywny - zbiórka pieniędzy na pomnik

3200 złotych udało się zebrać podczas licytacji, jakie odbyły się w trakcie koncertu charytatywnego na rzecz budowy w Nowym Sączu pomnika Józefa Piłsudskiego. Większość przedmiotów na ten cel przekazał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

dodano: 2018-09-23

czytaj całość

41. Echo Trombity – najlepsze małopolskie orkiestry odebrały nagrody

Wojciech Piech – zastępca prezydenta Nowego Sącza wziął udział w koncercie laureatów oraz uroczystej gali wręczenia nagród finalistom 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity, która odbyła się w sobotę 22 września w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół". Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza odebrała z rąk Wojciecha Piecha Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim.

dodano: 2018-09-23

czytaj całość

Piknik Patriotyczny u sióstr Niepokalanek

Siostry Niepokalanki oraz uczennice ze szkoły gastronomicznej działającej przy Białym Klasztorze, zaprosiły sądeczan na Piknik Patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Było wiele atrakcji, a wśród nich możliwość zwiedzania klasztoru i celi jego założycielki – błogosławionej Marceliny Darowskiej.

dodano: 2018-09-23

czytaj całość

Najzdolniejsi uczniowie Zespołu Szkół nr 1 ze stypendiami

30 uczniów Zespołu Szkół nr 1 Nowym Sączu będzie dostawać, przez okres 10 miesięcy, stypendia w wysokości 300 zł. Osobom, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami w nauce, umowy stypendialne wręczył zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

dodano: 2018-09-21

czytaj całość

Rekrutacja do projektu pn. „Zwiększenie potencjału sądeckich szkół ponadgimnazjalnych poprzez inwestycje w kształcenie"

Trwa rekrutacja w ramach projektu pn. „Zwiększenie potencjału sądeckich szkół ponadgimnazjalnych poprzez inwestycje w kształcenie" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

dodano: 2018-09-21

czytaj całość

Rekrutacja do projektu pn. „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta Nowego Sącza”

Trwa rekrutacja w ramach projektu pn. „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta Nowego Sącza”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

dodano: 2018-09-21

czytaj całość

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Nowym Sączu pod znakiem bezpieczeństwa

W Centrum Sądeckiego Seniora oraz Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, na które złożyła się prelekcja poświęcona bezpieczeństwu, spektakl słowno-muzyczny oraz występy artystyczne. W uroczystym rozpoczęciu uroczystości uczestniczył zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Wojciech Piech.

dodano: 2018-09-21

czytaj całość

W sobotę Europejski Dzień Bez Samochodu. Przesiądź się do autobusu MPK

Najbliższa sobota (22 września) to Europejski Dzień Bez Samochodu. Każdy właściciel (lub współwłaściciel) auta, który w autobusie Miejskiej Komunikacji Miejskiej okaże ważny dowód rejestracyjny, będzie mógł skorzystać z przejazdu autobusem MPK za darmo.

dodano: 2018-09-20

czytaj całość

Inauguracja nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak wziął udział w inauguracji tegorocznej edycji Akademii Młodych Orłów, która odbyła się na Orliku Jezuickiego Centrum Edukacyjnego w Nowym Sączu.

dodano: 2018-09-19

czytaj całość