Wtorek, 22 maja 2018 Imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Roma
Szukaj:

Wydarzenia

Sukcesy wojowników z UKS Evan w zawodach Pucharu Świata

Dwa złote krążki i pięć brązowych zdobyli zawodnicy z nowosądeckiego UKS Evan podczas 24th Hungarian Kickboxing World Cup 2018 w Budapeszcie. W sumie w zawodach wystartowało blisko dwa i pół tysiąca zawodników i zawodniczek z klubów całego świata, w tym także z Nowego Sącza.

dodano: 2018-05-21

czytaj całość

Festiwal czasu wolnego. Nie było nudno!

Kto odwiedził w niedzielę sądecki rynek, mógł się przekonać, że w Nowym Sączu nie można się nudzić. Urząd Miasta Nowego Sącza wspólnie ze Stowarzyszeniem Młodzi Aktywni zorganizował Festiwal Czasu Wolnego, podczas którego mieszkańcy miasta mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą instytucji i firm, zajmującymi się różnymi formami spędzania czasu wolnego.

dodano: 2018-05-20

czytaj całość

Konkurs historyczny poświęcony Niezłomnym

Blisko 500 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz środowisk polonijnych wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Przywrócić głos Niezłomnym, nieobecnym na lekcjach historii".Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Nowym Sączu.

dodano: 2018-05-18

czytaj całość

"Pieśń Gminna" w Nowosądeckiej Małej Galerii

Spektakl muzyczny pod tytułem "Pieśń Gminna" w wykonaniu aktorów Teatru Numerus, będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 20 maja. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 19 w Nowosądeckiej Małej Galerii. Wstęp bezpłatny.

dodano: 2018-05-18

czytaj całość

Promocja albumu "Ziemia świętych i błogosławionych"

Polska przetrwała w tej wielkiej rodzinie, jaką jest Kościół – powiedziała w Tarnowie wicepremier Beata Szydło podczas promocji albumu "Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej". W uroczystej promocji albumu wziął udział zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

dodano: 2018-05-18

czytaj całość

VI edycja projektu dla młodzieży "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość"

Ponad 400-stu uczniów z 22 szkół Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego brało udział w projekcie "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość". 17 maja na specjalnej gali podsumowano projekt oraz wręczono nagrody dla laureatów konkursu "Kreatywność – Innowacyjność – Nowe Technologie – Drogą do Sukcesu".

dodano: 2018-05-17

czytaj całość

Klucz do miasta został oddany studentom

Barwnym pochodem studentów, z udziałem władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, rozpoczęły się Juwenalia 2018. Pod ratuszem Przewodniczący Rady Miasta Janusz Kwiatkowski w imieniu Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, przekazał symboliczny klucz do bram miasta. Odebrał go przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.

dodano: 2018-05-17

czytaj całość

Zawsze wierni. Sztandar dla SP nr 16

Dziś (15 maja) Szkoła Podstawowa nr 16 w Nowym Sączu otrzymała nowy sztandar. Okazją do jego przekazania było 25-lecie nadania szkole imienia Orląt Lwowskich, ta sama rocznica utworzenia klas integracyjnych oraz 111 lat szkolnictwa w nowosądeckiej dzielnicy Zawada.

dodano: 2018-05-15

czytaj całość

Zostać malarzem. Finał konkursu

I ty możesz zostać malarzem – taką nazwę nosi zakończony dzisiaj (15 maja) konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli pod patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. Patrząc na prace można zaryzykować, że uczestnicy konkursu malarzami już są.

dodano: 2018-05-15

czytaj całość

16 maja zostanie zasadzony Dąb 100-lecia Niepodległości

Dąb zostanie zasadzony na sądeckich Plantach. Drzewo przekazał Prezydent RP Andrzej Duda w czasie swojego pobytu w Nowym Sączu 2 marca 2018 roku. Był to dar dla społeczności I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Długosza z okazji jubileuszu 200-lecia utworzenia szkoły.

dodano: 2018-05-15

czytaj całość