Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Seniorzy osiedla Kaduk połamali się opłatkiem

Z udziałem zastępcy prezydenta prezydenta Nowego Sącza Wojciecha Piecha oraz przewodniczącej Rady Miasta Bożeny Jawor, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 9 odbyło się noworoczne spotkanie seniorów osiedla Kaduk. Wszystkich przybyłych mieszkańców powitał przewodniczący Zarządu Osiedla Krzysztof Leśniak, a opłatki pobłogosławił o. Wiesław Faron SJ.- To miłe wydarzenie dla mnie, nowego przewodniczącego osiedla Kaduk, spotykamy się z okazji minionych świąt Bożego Narodzenia i Dnia Babci i Dziadka. Chciałbym, aby te i inne tradycje były zawsze pielęgnowane na tym osiedlu. Z tej okazji przyjmijcie ode mnie i całego zarządu najlepsze życzenia, takie jakie składa się w tradycyjnych staropolskich rodzinach - powiedział przewodniczący Krzysztof Leśniak.
 

Życzenia w imieniu władz miasta złożył zastępca prezydenta Wojciech Piech. - To ogromny zaszczyt i radość dla mnie, że mogę być z Państwem w to niedzielne popołudnie. Przy obiedzie w niedziele spotykają się najczęściej rodziny i my tutaj zebrani też stanowimy taką jedną osiedlową rodzinę. Budujemy więzy jakie nas łącza, podobnie jak to czynią członkowie rodzin w naszych domach. To osiedle, które góruje nad miastem, z którego widać jak miasto rozwija się w ostatnich latach. Niech w mieście w 2017 roku gości pokój, radość, współpraca i wzajemne zrozumienie. Wszystkiego dobrego w tym roku, Bożego błogosławieństwa,  zdrowia, pomyślności i wszelkiego dobra - życzył Wojciech Piech.
 

Do życzeń dołączyła także Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor. - W czasie tych jasełek, które obejrzeliśmy nasunęła mi się myśl, że dobrze, że mieszkamy w takim kraju, że tradycja pozwala, abyśmy mogli do 2. lutego śpiewać kolędy. Dzięki temu jeszcze przez 335 dni tego roku, będziemy mogli te obrazy zapamiętać i wspominać. Na każdy z dni tego roku życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, aby mieli Państwo w sobie radość i umieli dzielić się nią z innymi, życzę, abyśmy byli dobrzy dla siebie i aby to dobro do nas wracało - powiedziała przewodnicząca.
 

W spotkaniu opłatkowym z seniorami uczestniczyli także wiceprzewodniczący Rady Miasta Michał Kądziołka, dyrektor  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 Julita Szofer-Florek, wicedyrektor placówki Danuta Sowa-Chochorowska oraz ks. Wiesław Faron.
 

Zgromadzeni goście obejrzeli przedstawienia jasełkowe w wykonaniu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9 oraz zespołu regionalnego "Sądeczoki".
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Renata Stawiaraka Dodano: 2017-01-29 17:39:42