Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

"Niech spełnią się wszystkie państwa marzenia". Noworoczne życzenia na osiedlu Dąbrówka

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 przy ulicy Piramowicza odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie seniorów osiedla Dąbrówka. Noworoczne życzenia mieszkańcom złożył prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, któremu towarzyszył dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer. Gospodarzami spotkania byli przewodniczący Zarządu Osiedla Michał Kądziołka oraz dyrektor szkoły Julita Szofer-Florek, której uczniowie uświetnili wydarzenie przedstawieniem jasełkowym. 
 


- Zawsze z wielką przyjemnością przyjeżdżam na osiedle Dąbrówka, a dzisiaj proszę przyjąć ode mnie najlepsze życzenia, aby ten obecny rok nie był gorszy od poprzedniego, ale jeszcze lepszy dla całego osiedla i wszystkich mieszkańców -
mówił Ryszard Nowak, który w sposób szczególny zwrócił się do seniorów. - Życzę państwu wszystkiego co najlepsze i tego, aby spełniły się wszystkie wasze marzenia.
 

Prezydent Nowego Sącza podziękował obecnemu podczas tradycyjnego opłatka ks. prałatowi Józefowi Janasowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia pracy duszpasterskiej w Dąbrówce. - Składam przy tej okazji księdzu prałatowi serdeczne gratulacje za tę służbę i szczególną dbałość o mieszkańców oraz całe osiedle. To niezwykle ważne i cenne dla nas wszystkich - podkreślił prezydent Ryszard Nowak.
 

Również ks. prałat Józef Janas zwrócił się do seniorów osiedla Dąbrówka z refleksją i noworocznymi życzeniami. - Razem tworzymy wspólnotę i to nasze pokolenie zrobiło dla osiedla Dąbrówka bardzo wiele. Najważniejsze dzieło jest takie, że nad naszą dzielnicą widnieje krzyż, godło naszej wiary, że jadąc do pracy i wracając z niej żegnamy się w imię Przenajświętszej Trójcy. Ten nasz kościół jest odzwierciedleniem wiary, bo poprzednie pokolenia były głęboko wierzące, o czym poświadcza prastary kościół św. Rocha, gdzie modliło się dziesiątki i więcej pokoleń mieszkańców tej ziemi - mówił ks. prałat. - Wszystkim państwu i każdemu z osobna życzę zdrowia, wszelkiego błogosławieństwa Bożego i opieki Bożej. W naszych latach ból jest już obecny, dlatego życzę aby było go jak najmniej, a za to dużo radości wewnętrznej - dodał ks. Józef Janas.
 

W imieniu Rady Miasta Nowego Sącza najlepsze życzenia mieszkańcom Dąbrówki złożyła przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor. - Niech przez cały rok towarzyszą nam słowa tych wszystkich kolęd i pastorałek, żeby pokój wokół nas się roztaczał, abyśmy umieli cieszyć się z tego co mamy dookoła siebie i żebyśmy takich pięknych i radosnych dni mieli jak najwięcej - mówiła Bożena Jawor. - Bądźmy dobrzy dla innych, a wtedy będzie dobrze w naszym mieście, w naszych rodzinach i naszej ojczyźnie. Z całego serca życzę wszystkiego najlepszego. Szczęść Boże!
 

Przewodniczący Zarządu Osiedla Michał Kądziołka zaznaczył, że opłatkowe spotkania należą do najważniejszych w roku. - Co roku życzymy sobie zdrowia i tego zawsze będziemy sobie życzyć. Przede wszystkim jednak życzę dużo uśmiechu i radości, którymi obdarzamy się nawzajem i zwracam się również do państwa z prośbą, abyście nadal tak wspaniale wspierali zarząd osiedla swoją obecnością, doświadczeniem i radą. Z tego doświadczenia chcemy właśnie korzystać - powiedział Michał Kądziołka.
 

Ważnym akcentem tradycyjnego spotkania opłatkowego było wręczenie symbolicznych statuetek "Serce Dąbrówki" dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się w poprzednim roku do rozwoju osiedla i jego mieszkańców. Na statuetkach możemy przeczytać: "Za otwarte serca dla społeczności naszego osiedla". Wyróżnienia wręczył prezydent Ryszard Nowak.


[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Krzysztof Witowski Dodano: 2017-01-29 10:05:47