Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Spotkania opłatkowe z mieszkańcami

Po raz drugi na osiedlu Kochanowskiego...

W Osiedlowym Centrum Kultury przy ulicy Kołłątaja, odbyło się drugie spotkanie seniorów z osiedla Kochanowskiego. Jak podkreślił przewodniczący zarządu osiedla Krzysztof Ziaja, to już tradycja, że organizowane są dwa spotkania opłatkowe, tak aby wszyscy chętni seniorzy mogli wziąć w nim udział. Życzenia uczestnikom wydarzenia złożył zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż.

 

- Kończy się 25. dzień tego miesiąca, ale wciąż to jest początek 2017 roku. Chcę w imieniu władz miasta zadeklarować pewną lojalność i oddanie mieszkańcom Nowego Sącza i tej dzielnicy, a także to, że będziemy wykonywać to, co mieści się w możliwościach miasta. To będzie rok inny od pozostałych. Oprócz jednej dużej i ważnej inwestycji, jaką jest budowa nowego mostu pod zamkiem, przenosimy ciężar naszych prac na te mniejsze inwestycje potrzebna na osiedlach. Życzę Państwu wszystkiego dobrego w tym roku, szczęścia i zdrowia. Życzę także tego, abyśmy wspólnie tworzyli dobrą wspólnotę osiedlową i miejską - powiedział Jerzy Gwiżdż, dziękując także poprzedniemu zarządowi osiedla za wykonaną na jego rzecz pracę. Zastępca prezydenta zachęcił także rodziców i dziadków do posyłania swoich dzieci na zajęcia organizowane przez Urząd Miasta w ramach zbliżających się Bezpiecznych Ferii 2017.
 

- Słowo ma zawsze wielką moc, zwłaszcza słowo błogosławieństwa, dlatego zachęcam byśmy w tym nowym roku zawsze się błogosławili. Chciałbym, aby rok był udziałem dobroci każdego z nas. Życzę, abyśmy siłę i moc czerpali przede wszystkim od Pana Boga, który daje nam radość. Jeżeli będziemy czerpać od Boga i dzielić się z innymi to nasza maja Ojczyzna, nasz wspólnota, będzie radośniejsza. Życzę Bożego błogosławieństwa, ponieważ w nim zawarte jest wszystko, zdrowie, życzliwość i dobroć - mówił proboszcz parafii Św. Jana Pawła II Zbigniew Biernat.
 

O muzyczną oprawę spotkania zadbała schola "Radosne duszki" z kościoła pw. Św. Jana Pawła II, prowadzona przez Elżbietę Zygmunt.
 

W noworocznym spotkaniu wziął również udział kierownik Zespołu Administracji Budynków nr 2 Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu Jan Potoniec, a także prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Piotr Polek.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Renata Stawiarska Dodano: 2017-01-27 09:59:45