Niedziela, 18 listopada 2018 Imieniny obchodzą: Karolina, Roman, Aniela
Szukaj:

Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza

Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Janusz Kwiatkowski 

 Janusz Kwiatkowski

rocznik 1957 r., sądeczanin.

Absolwent I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu, a później Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (organizacja i zarządzanie oświatą).

W 1981 r. jako członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów uczestniczył w strajku okupacyjnym budynku AWF w Gorzowie Wielkopolskim. W latach osiemdziesiątych był członkiem zarządu Towarzystwa im. gen. Józefa Kustronia.

W 2005 r. otrzymał medal Pro Memoria za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski. W 1989 r. wraz z grupą koleżanek i kolegów reaktywował w I LO koło Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". Jako nauczyciel I LO jest opiekunem najstarszej w Nowym Sączu drużyny (kiedyś szczepu) harcerzy "Czarna Jedynka", w którym, jako uczeń był drużynowym i kwatermistrzem.

Od 1982 r. pracuje w rodzinnym mieście jako nauczyciel, instruktor gimnastyki i narciarstwa w Liceum Długoszowym. Założyciel i wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, założyciel i członek zarządu Sądeckiego Towarzystwa Sportowego.

Od 2000 r. organizuje bezpłatne półkolonie dla dzieci z nowosądeckich osiedli. W 2014 r. otrzymał Nagrodę Prezydenta Nowego Sącza za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej.

W latach 2004 do 2008 był przewodniczącym Zarządu Osiedla Helena.

W Radzie Parafialnej parafii św. Heleny od 1998 r.

Radny kadencji: 1998-2002, 2002-2006, 2006-2014, 2014-2018.

W Radzie Miasta przewodniczył komisjom: Sportu, Turystyki i Rekreacji, Oświaty, Kultury i Sztuki (później Komisji Oświaty, Kultury i Sportu). Był członkiem komisji: Rodziny, Praworządności, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej, Integracji Europejskiej i Kontaktów z Miastami Partnerskimi, Komisji Rewizyjnej. W VII kadencji Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury, od 12 grudnia 2017r. Przewodniczący Rady Miasta.