Piątek, 17 sierpnia 2018 Imieniny obchodzą: Jacek, Żanna, Anita
Szukaj:

Na czasie

Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej - nowe regulacje

Parlament zakończył prace nad ustawą o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Nowe przepisy wychodzą naprzeciw potrzebom tzw. firm jednoosobowych, które stanowią ogromną większość polskich przedsiębiorstw. Dzięki tym rozwiązaniom, w przypadku śmierci przedsiębiorcy, jego firma będzie mogła zachować operacyjną ciągłość działania.

dodano: 2018-07-10

czytaj całość

Przedsiębiorco! Zdobądź dotację i bądź eko!

Chcesz zainwestować w ekologiczne rozwiązania w Twojej firmie? Zamierzasz zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstwa? Teraz masz szansę zrealizować swoje plany, a na ich realizację otrzymać dofinansowanie z RPO. Do 28 sierpnia br. potrwa nabór wniosków w ramach nowego konkursu, który pozwoli małopolskim firmom być bardziej eko.

dodano: 2018-07-05

czytaj całość

"Mały ZUS" - dobre zmiany dla małych przedsiębiorców

1,5 mld zł w 2019 roku – to spodziewane korzyści dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych, związane z wejściem w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. Projekt ustawy przyjęła już Rada Ministrów. Nowe regulacje mają obowiązywać już o

dodano: 2018-06-29

czytaj całość

Zmiany w funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych

30 czerwca 2018 roku wchodzi w życie Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji z dnia 10 maja 2018 roku (Dz.U.2018.1162), która określa nowe zasady udzielania przedsiębiorcom wsparcia w podejmowaniu inwestycji na terytorium Polski. Wsparcie to docelowo zastąpi pomoc funkcjonującą dotychczas w ramach ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych.

dodano: 2018-06-19

czytaj całość

Do 20 mln zł na wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęcają mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców do składania wniosków w 2. edycji konkursu dedykowanego w ramach Pakietu dla średnich miast w ramach działania 3.2 Wdrożenie wyników prac B+R, poddziałanie 3.2.1 Badanie na rynek.

dodano: 2018-06-08

czytaj całość

„Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany” - spotkania dla przedsiębiorców

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców na spotkanie ph. „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”, które odbędzie się w Nowym Sączu 6 czerwca br., o godz. 10.30 w Hotelu Ibis Styles Nowy Sącz (ul. 1 Brygady 2A).

dodano: 2018-05-24

czytaj całość

Komunikat dla Przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych

Urząd Miasta Nowego Sącza, przypomina Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku dokonania opłaty II raty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2018 roku w terminie do dnia 31 maja 2018 r.

dodano: 2018-05-22

czytaj całość

Przedsiębiorco! Przypominamy - Sprawdź czy jesteś w CEIDG?

W przypadku, gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, tj. do dnia 19 maja 2018 r., wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.

dodano: 2018-05-10

czytaj całość

30 kwietnia 2018 r. zaczyna obowiązywać Konstytucja Biznesu

Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy. To pakiet 5 ustaw, które w sposób systemowy, jasno i zwięźle określają fundamenty ustroju gospodarczego Polski w duchu wolności gospodarczej.

dodano: 2018-04-30

czytaj całość

Przedsiębiorco, pozyskaj dotację na innowację!

Jesteś właścicielem mikro, małej lub średniej firmy i planujesz rozwijać swoją działalność w oparciu o innowacyjne technologie? Nie czekaj, złóż wniosek i zdobądź dofinansowanie na wsparcie swojego przedsiębiorstwa. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 16 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

dodano: 2018-04-18

czytaj całość