Piątek, 14 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Alfred, Izydor, Jan
Szukaj:

Na czasie

Aktywizacja społeczna - zapraszamy do udziału w bezpłatnych projektach

Fundacja Collegium Progressus zaprasza do udziału w projektach pn. „Będę pracować edycja 2” oraz „Przygotowani do pracy - wykwalifikowani i kompetentni mieszkańcy subregionu sądeckiego”. Projekty skierowane są do osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy należących co najmniej do jednej z grup: osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby w wieku 50+, kobiety.

dodano: 2018-12-13

czytaj całość

Prezydent podpisał Pakiet MŚP

Pakiet MŚP to kolejne po 100 zmianach dla firm i Konstytucji Biznesu przepisy przyjazne dla biznesu, które podpisał prezydent Andrzej Duda.

dodano: 2018-12-05

czytaj całość

Nabór na bezpłatne targi turystyczne w 2019 roku

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza małe i średnie przedsiębiorstwa działające w branży turystycznej na terenie Małopolski do udziału w targach krajowych i zagranicznych realizowanych w 2019 roku w ramach projektu pn. „Promocja oferty gospodarczej branż przemysłu czasu wolnego oraz wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne”.

dodano: 2018-11-28

czytaj całość

Sukcesja firm - praktyczny poradnik

W niedzielę 25 listopada br. wchodzi w życie ustawa o sukcesji firm jednoosobowych. Przedstawiamy Państwu praktyczny przewodnik na ten temat przygotowany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

dodano: 2018-11-19

czytaj całość

Przedsiębiorczość w teorii i praktyce

Urząd Miasta Nowego Sącza przy współpracy z Sądeckim Urzędem Pracy w Nowym Sączu po raz kolejny włączył się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, mającego na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

dodano: 2018-11-14

czytaj całość

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Nowym Sączu - zapraszamy na cykl wydarzeń

Już w najbliższy poniedziałek (12 listopada) w całej Małopolsce startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Wśród licznych wydarzeń, które odbędą się również w Nowym Sączu, nie zabraknie inspirujących wykładów, warsztatów i prelekcji.

dodano: 2018-11-08

czytaj całość

E-akta - mniej obowiązków dla przedsiębiorców i większe bezpieczeństwo dla pracowników

Skrócenie obowiązku przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat, możliwość prowadzenia dokumentacji pracowniczej w postaci elektronicznej, zamiast papierowej oraz domyślne przekazywanie pensji na konto bankowe pracownika – przewiduje ustawa dotycząca elektronizacji i krótszego okresu przechowywania akt pracowniczych (tzw. e-akta pracownicze), która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. To część pakietu #100ZmianDlaFirm.

dodano: 2018-10-11

czytaj całość

Działalność nierejestrowa w pigułce - broszura informacyjna

Kto może prowadzić działalność nierejestrową? Jakie obowiązki ma osoba prowadząca taką działalność? Jak wystawiać rachunki i faktury? Jak rozliczany jest podatek dochodowy? Co z ZUS-em i Vat-em? Jakie są uprawnienia konsumentów? Odpowiedzi na te pytania oraz przykłady, które uwzględniają praktyczne doświadczenia z pierwszych miesięcy funkcjonowania tej instytucji, znajdziecie Państwo w broszurze przygotowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

dodano: 2018-10-10

czytaj całość

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu od 5 października br.

Od dnia 5 października br. w punktach handlowych w Nowym Sączu prowadzących sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy) obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży napojów alkoholowych od godziny 22.00 do 6.00.

dodano: 2018-10-03

czytaj całość

Przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne z ekspertami NCBR w Nowym Sączu!

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak uzyskać dofinansowanie na rozwój firmy! Spotkanie odbędzie się 10 października br. w Nowosądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

dodano: 2018-10-02

czytaj całość