Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Sprzedano już ponad 6 tysięcy kilogramów błękitnego węgla

Tylko w pierwszym dniu sprzedaży punkt składu błękitnego węgla, mieszczący się na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ulicy Wiśniowieckiego 56, odwiedziło 16. osób, które kupiły łącznie 67. worków tego bezdymnego, wysokiej klasy paliwa.

dodano: 2019-02-22

czytaj całość

W maju otwarcie Dziennego Domu Seniora przy ul. Jagiellońskiej

Rozpoczął się drugi etap prac remontowych budynku przy ul. Jagiellońskiej 37 w Nowym Sączu. W odświeżonych pomieszczeniach otwarty zostanie Dzienny Dom Seniora, który poprowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. Zakończenie remontu planowane jest na kwiecień. Dzienny Dom Seniora rozpocznie swoją działalność w maju tego roku.

dodano: 2019-02-22

czytaj całość

Trwają prace nad wprowadzeniem "Karty Nowosądeczanina"

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw Projektu "Karta Nowosądeczanina". Dzięki niej mieszkańcy Nowego Sącza oraz osoby płacące w mieście podatki, będą mogły między innymi korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską oraz bezpłatnie parkować auta na nowo powstałych parkingach.

dodano: 2019-02-22

czytaj całość

Dyskusja o sytuacji komunikacyjnej na Sądecczyźnie w sądeckim ratuszu

Z udziałem dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adama Konickiego oraz zastępcy dyrektora Wydziału Transportu i Komunikacji Urzędu Miasta Stanisława Bębenka, w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu sytuacji komunikacyjnej w Nowym Sączu oraz na Sądecczyźnie.

dodano: 2019-02-21

czytaj całość

Przedsiębiorco, skorzystaj z konkursu w ramach pakietu średnich miast

Rusza nabór wniosków w ramach Pakietu dla średnich miast w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój Działanie 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” w Poddziałaniu 3.2.1 „Badania na rynek”. 20 lutego ogłoszono konkurs dedykowany miastom średnim w ramach POIR (poddziałanie 3.2.1). Rozpoczęcie naboru wniosków zaplanowano na 25 marca 2019 r.

dodano: 2019-02-20

czytaj całość

Miejsce Aktywności Mieszkańców w Nowym Sączu. Zaproszenie na spotkanie informacyjne

W związku z realizacją w partnerstwie z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych projektu „Miejsce Aktywności Mieszkańców”, Urząd Miasta Nowego Sącza zaprasza lokalne organizacje pozarządowe oraz mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 27 lutego (środa) o godz. 17.00, przy ul. Jagiellońskiej 8 w Nowym Sączu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

dodano: 2019-02-20

czytaj całość

Budowa mostu nabrała tempa

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki oglądali 19 lutego postęp prac przy budowie mostu heleńskiego. Aktualnie trwa tam betonowanie płyty pomostu od strony dzielnicy Helena.

dodano: 2019-02-19

czytaj całość

Bezpłatna pomoc prawna jest popularna w Nowym Sączu

Ponad 1200 osób skorzystało w 2018 roku z bezpłatnej pomocy prawnej, którą organizuje Urząd Miasta Nowego Sącza. W mieście funkcjonują trzy punkty, w których radcy prawni oraz adwokaci pomagają osobom potrzebującym porad, a nie stać ich na opłaty za usługi.

dodano: 2019-02-19

czytaj całość

Nowe władze w Spółce NOVA

Rada Nadzorcza miejskiej Spółki NOVA powołała 19 lutego nowego prezesa - został nim Krzysztof Krawczyk. Rada Nadzorcza powołała również wiceprezesa Spółki NOVA – funkcję tę będzie pełnił Dawid Bednarski.

dodano: 2019-02-19

czytaj całość

3. spotkanie on-line z prezydentem

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprasza na 3. spotkanie on-line w piątek 22 lutego o godzinie 19:00. Transmisja odbędzie się na portalu społecznościowym Facebook.

dodano: 2019-02-19

czytaj całość