Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Placówki oświatowe czekają remonty

Wymiana stolarki okiennej i posadzek, termomodernizacja budynku, modernizacja stołówki, remonty sal i korytarzy – takie między innymi prace będą prowadzone, głównie w czasie wakacji, w nowosądeckich placówkach oświatowych. Rozstrzygnięto już przetargi na niektóre prace remontowe.

dodano: 2019-03-08

czytaj całość

Życzenia dla Kobiet od prezydenta

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel złożył 8 marca życzenia Nowosądeczankom. Życzenia oraz tulipany otrzymały wszystkie pasażerki linii nr 7, które jako jedne z pierwszych jechały nowo zakupionym autobusem MPK.

dodano: 2019-03-08

czytaj całość

Liryczne sonaty na 249. Koncercie u Prezydenta

Dźwiękom pięknych sonat zagranych przez skrzypaczkę Ewelinę Listwan oraz pianistę Lecha Napierałę przysłuchiwał się Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel wraz z małżonką, wiceprezydent Magdalena Majka oraz sekretarz Miasta Nowego Sącza Piotr Lachowicz, w ramach 249. Koncertu u Prezydenta, który odbył się w 7 marca w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

dodano: 2019-03-08

czytaj całość

Nowe autobusy na ulicach Nowego Sącza od 8 marca

12. nowych autobusów wyjedzie 8 marca na ulice Nowego Sącza. W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji odbyło się poświęcenie pojazdów oraz przekazanie kluczyków kierowcom. Nowymi autobusami będą jeździć tylko najlepsi kierowcy, dla których możliwość prowadzenia nowoczesnego pojazdu jest wyróżnieniem za wzorową pracę.

dodano: 2019-03-07

czytaj całość

Rozpoczął się remont kładki nad ul. Nawojowską

5 marca rozpoczęły się prace remontowe kładki nad ul. Nawojowską na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Kładka została zamknięta dla ruchu pieszych. Dla pieszych zostało wyznaczone tymczasowe przejście pod kładką. Namalowane zostały również żółte tymczasowe pasy.

dodano: 2019-03-06

czytaj całość

„Stwórz z nami Miejsce Aktywności Mieszkańców”. Zaproszenie na spotkania informacyjne

7 marca (czwartek) w Biurze Organizacji Pozarządowych, przy ul. Nawojowskiej 17 a (budynek dawnego SANEPID-u), będą odbywać się indywidualne spotkania informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz potencjalnych animatorów Miejsca Aktywności Mieszkańców.

dodano: 2019-03-06

czytaj całość

Polska Strefa Inwestycji. Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. zapraszają przedsiębiorców na spotkanie informacyjne dotyczące nowych zasad udzielania wsparcia w podejmowaniu inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji (dawnej Specjalnej Strefie Ekonomicznej), które odbędzie się w piątek, 15 marca, w godz. od 11.00 do 14.00 w Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

dodano: 2019-03-05

czytaj całość

„Aktywny Samorząd” Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia wyższego

Urząd Miasta Nowego Sącza informuje o pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, adresowanym dla osób niepełnosprawnych. Nabór wniosków potrwa do 30 marca 2019 r.

dodano: 2019-03-05

czytaj całość

Press Tour na Sądecczyźnie. Nowy Sącz i okolice odwiedzili dziennikarze z całej Polski

Michał Fajbusiewicz znany z programu "997", Sławomir Bawarski - prezes Stowarzyszenia Globtroter, Beata Kalinowska z Rzeczpospolitej oraz kilkunastu innych dziennikarzy z całej Polski, spotkało się z Sali Reprezentacyjnej sądeckiego ratusza z Prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem, dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr. Marcinem Porębą oraz dyrektorem Wydziału Sportu i Turystyki Tomaszem Baliczkiem.

dodano: 2019-03-05

czytaj całość

Nowe miejsca do rekreacji - „Nowosądeckie strefy aktywności i zabawy”

Miasto Nowy Sącz stara się o dofinansowanie projektu pn. „Nowosądeckie strefy aktywności i zabawy". W ramach tzw. Otwartych Stref Aktywności (OSA), mają w Nowym Sączu powstać nowe miejsca do rekreacji i wypoczynku. Ich lokalizacja planowana jest przy ul. Tłoki, Broniewskiego, Żywieckiej, I Brygady i Witosa. Wniosek w ramach naboru prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Nowego Sącza złożył 1 marca. Jeśli Miasto uzyska dofinansowanie, miejsca te powstaną w październiku tego roku.

dodano: 2019-03-04

czytaj całość