Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Małopolskie Forum Obsługi Inwestora zawitało do Nowego Sącza

14 marca w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza rozpoczęła się dwudniowa konferencja w ramach Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

200 lat dla Stefanii Legutko. Prezydent Ludomir Handzel z życzeniami u najstarszej sądeczanki

Wszelkiej pomyślności i dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu życzył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel obchodzącej dziś (14 marca) swoje 106. urodziny mieszkance Osiedla Poręba Mała, Stefanii Legutko. Pani Stefania jest obecnie najstarszą żyjącą sądeczanką. W uroczystym spotkaniu, które odbyło się w domu Jubilatki, wzięła udział najbliższa rodzina.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Budowa trzeciego mostu na Dunajcu: radni poparli wniosek prezydenta

W czasie X sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni jednomyślnie poparli projekt uchwały upoważniającej Prezydenta Miasta do zawarcia porozumienia z Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie określenia zasad współpracy w ramach budowy tzw. mostu południowego.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Zasady wywozu nieczystości ciekłych z terenu Nowego Sącza

29 stycznia tego roku Rada Miasta Nowego Sącza, Uchwałą Nr VII/57/2019, uchyliła wcześniejszą uchwałę o przejęciu obowiązków w zakresie opróżniania zbiorników na nieczystości ciekłe. Od dnia wejścia w życie przedmiotowej uchwały, czyli od 25 lutego obowiązek opróżniania zbiorników na nieczystości ciekłe powraca do właścicieli nieruchomości.

dodano: 2019-03-14

czytaj całość

Nową kładką będzie można przejść w połowie czerwca

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, jego zastępca Artur Bochenek oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki obserwowali rozpoczęte prace przy remoncie kładki nad ulicą Nawojowską. Ten pilny i niezbędny remont, czekał długo na realizację, między innymi przez przedłużające się procedury przetargowe.

dodano: 2019-03-13

czytaj całość

15 000 zł na połączenie szynobusowe. Współpraca między Nowym Sączem a Gminą Chełmiec

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski podpisali dziś (13 marca) umowę dotyczącą udzielenia wsparcia finansowego w kwocie 15 000 zł przez Gminę Chełmiec na realizację połączenia szynobusowego, w związku z budową nowego mostu heleńskiego na rzece Dunajec.

dodano: 2019-03-13

czytaj całość

Budowa schroniska trwa i zakończy się zgodnie z planem

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek i dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza Marta Poremba odwiedzili teren budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prace trwają, a wykonawca obiecał, że budowa zakończy się zgodnie z planem.

dodano: 2019-03-12

czytaj całość

Nauczycielu, skorzystaj ze wsparcia!

13 marca 2019 roku rozpoczęła się rekrutacja na szkolenia dla nauczycieli, realizowane w ramach projektu pod nazwą „Zwiększenie potencjału sądeckich szkół ponadgimnazjalnych poprzez inwestycje w kształcenie”. W ramach projektu przewiduje się wsparcie nauczycieli w zakresie rozwoju kompetencji i umiejętności zawodowych, z wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych.

dodano: 2019-03-12

czytaj całość

Straż Miejska przypomina o zakazie palenia odpadów w przydomowych ogródkach

Zgodnie z przepisami art. 31 ust. 7 ustawy o odpadach, pozostałości roślinne poza instalacjami i urządzeniami można spalać tylko wtedy, gdy nie są one objęte obowiązkiem selektywnego zbierania.

dodano: 2019-03-12

czytaj całość

Tablety dla najzdolniejszych licealistów

40. tabletów trafiło do I i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Uczniowie będą z nich korzystać podczas zajęć w ramach projektu pod nazwą „Małopolska Chmura Edukacyjna”.

dodano: 2019-03-11

czytaj całość