Sobota, 19 stycznia 2019 Imieniny obchodzą: Henryk, Mariusz
Szukaj:

Komunikaty Biura Prasowego

Omawiali bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dzisiaj (10 stycznia) w sali reprezentacyjnej nowosądeckiego ratusza odbyło się posiedzenie członków Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgromadzonych na spotkaniu powitał zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Artur Bochenek oraz p.o. dyrektora Wydziału Zarządzenia Kryzysowego Dawid Kudełka, po czym przedstawiono Plan Pracy w kontekście organizacji w naszym mieście akcji Bezpieczne Ferie 2019.

dodano: 2019-01-10

czytaj całość

Nowosądecka młodzież chce mieć swoją Radę Miasta

W nowosądeckim Ratuszu spotkali się dziś przewodniczący samorządów szkolnych średnich szkół publicznych i niepublicznych, którzy wyrazili wolę powołania w Nowym Sączu Młodzieżowej Rady Miasta. Zachęcił ich do tego Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza Małgorzata Belska.

dodano: 2019-01-09

czytaj całość

Mędrcy Świata, Monarchowie… - VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli

Ulicami Nowego Sącza przeszedł barwny orszak. W ten sposób mieszkańcy miasta uczcili 6 stycznia Święto Trzech Króli. Orszak z trzema monarchami ze Wschodu prowadziła do stajenki gwiazda betlejemska, a za nimi szli rozśpiewani nowosądeczanie w symbolicznych koronach królewskich. Przedsięwzięcie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, który także uczestniczył w Pokłonie.

dodano: 2019-01-06

czytaj całość

Prezydent Ludomir Handzel z życzeniami u stulatki Bronisławy Łukasik

Wszelkiej pomyślności i dalszych długich lat życia w dobrym zdrowiu życzył prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, obchodzącej 6 stycznia swoje setne urodziny, Bronisławie Łukasik. W uroczystym spotkaniu, które odbyło się w domu Jubilatki, wzięła udział najbliższa rodzina: syn oraz synowa pani Bronisławy.

dodano: 2019-01-05

czytaj całość

Prezydent miasta Nowego Sącza spotkał się z nowosądeckimi taksówkarzami

Podczas spotkania w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza prezydent Ludomir Handzel przedstawił pomysły na usprawnienie jakości komunikacji na terenie Nowego Sącza. Omawiane zagadnienia dotyczyły również braku buspasów czy miejsc postojowych dla taksówek.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

MPK: nowy tabor już na wiosnę

Tematyka ponad półrocznego opóźnienia w wymianie części autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego oraz ogólnej sytuacji finansowej spółki zdominowały dzisiejszy briefing prasowy p.o. Prezesa Zarządu Krzysztofa Migacza.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

Spotkanie w sprawie współpracy z Polską Spółką Gazownictwa

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel spotkał się z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa. Rozmawiano na temat bieżącej i przyszłej współpracy w kwestiach dotyczących między innymi punktowej gazyfikacji poprzez stacje LNG na ternie miasta Nowego Sącza czy też wzajemnych działań mających na celu poprawę jakości powietrza zarówno na terenie samego Nowego Sącza, jak i okolicznych gmin.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli już 6 stycznia

Trzej Królowie i mieszkańcy Nowego Sącza już po raz siódmy pokłonią się Świętej Rodzinie i złożą w darze mirrę, kadzidło oraz złoto. Na VII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia, zaprasza honorowy patron tego wydarzenia, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

Budowa mostu heleńskiego postępuje

Prace przy budowie mostu trwają i jak zapowiada dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, termin zakończenia budowy w maju 2019 roku jest pewny. Ponadto została udzielona zgoda jednostki dotującej na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, a to znaczy, że dofinansowanie będzie udzielone.

dodano: 2019-01-04

czytaj całość

Prezydent Ludomir Handzel z wizytą u pierwszej nowosądeczanki urodzonej w 2019 r.

Anastazja Tobiasz jest pierwszą mieszkanką Nowego Sącza, która przyszła na świat w 2019 r. Dziewczynka urodziła się w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Prezydent Ludomir Handzel odwiedził dziś (3 stycznia) szczęśliwych rodziców noworodka i wręczył im tradycyjną wyprawkę dla malucha.

dodano: 2019-01-03

czytaj całość