Środa, 20 marca 2019 Imieniny obchodzą: Maurycy, Klaudia, Sebastian
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Budowa mostu heleńskiego postępuje

Prace przy budowie mostu trwają i jak zapowiada dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, termin zakończenia budowy w maju 2019 roku jest pewny. Ponadto została udzielona zgoda jednostki dotującej na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, a to znaczy, że dofinansowanie będzie udzielone.
 


 

- Data zakończenia inwestycji jest realna i nieprzekraczalna, bo dość już Sądeczanie się nacierpieli z powodu wyłączenia mostu. Zimowa aura pokaże, w której części wiosny te roboty będą musiały być  zintensyfikowane na tyle, żeby nadrobić ewentualnie stracony czas przez pogodę - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Konicki.
 

Mimo zimy, prace przy budowie trwają i jak na razie nie ma opóźnień w założonym harmonogramie ich realizacji.
 

- Obecnie część łuku, część przęsła od strony Heleny jest w trakcie deskowania i w trakcie zbrojenia, część od strony zamku jest deskowana i na małej części zbrojona, są też montowane podwieszenia do łuków.
 

Po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze trzeba uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowego mostu, jednak jak zapewnia dyrektor MZD, będzie się starał, aby zarządcy dróg wydali pozytywną decyzję bez zbędnej zwłoki.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
 

 

Autor: Biuro Prasowe UM/MZ Dodano: 2019-01-04 07:50:01