Sobota, 20 kwietnia 2019 Imieniny obchodzą: Agnieszka, Czesław, Szymon
Szukaj:

Kategoria: Komunikaty Biura Prasowego

Stadion Sandecji - rozmowy na temat szybkiego rozpoczęcia inwestycji

Zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek spotkał się z grupą osób, które zajmują się analizą stanu zaawansowania prac, związanych z projektem nowego stadionu Sandecji. W skład grupy doradczej prezydenta wchodzą pracownicy Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. W spotkaniu uczestniczyli także projektanci inwestycji.
 

- Było to już drugie robocze spotkanie, podczas którego analizowaliśmy postęp prac projektowych i pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte – mówi zastępca prezydenta Artur Bochenek. – Do rozmów zaprosiliśmy Stowarzyszenie Kibiców Sandecji i poprosiliśmy ich o opinię na temat sposobu budowania stadionu – chodzi o to, czy budować go etapowo. Ustaliliśmy już, że będziemy budować stadion na 8200. miejsc. Rozmawiamy też o najlepszym ulokowaniu parkingów przy stadionie. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia i  zakończy się ono protokołem i wspólnymi konkluzjami.
 

Po tym spotkaniu, podczas briefingu prasowego, Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, poinformuje mieszkańców miasta o ustaleniach tych rozmów oraz działań podjętych w celu jak najszybszego rozpoczęcia budowy stadionu. 
 

Projekt nowego stadionu Sandecji przygotowuje Pracownia ATS 999. Koszt projektu to około 650 tysięcy złotych.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]
  

 

Autor: Biuro Prasowe UM Dodano: 2018-12-05 15:28:33