Piątek, 16 listopada 2018 Imieniny obchodzą: Gertruda, Edmind, Małgorzata
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Sądeczanin komendantem Strzelca

Sądeczanin Sławomir Szczerkowski po raz kolejny został wybrany na komendanta głównego Strzelca (2 grudnia). Wyboru dokonało 140 delegatów tej organizacji na posiedzeniu Walnego Zjazdu Delegatów XI kadencji w Tomaszowie Mazowieckim.
 


 

- Ogromne zainteresowanie świadczy o tym że Związek Strzelecki Strzelec Organizacja Społeczno-Wychowawcza ma się dobrze i wbrew głoszonym przez nieprzychylne środowiska opiniom jest w dobrej kondycji – podkreślają sądeccy strzelcy.
 

Najważniejszym punktem obrad było uchwalenie nowego statutu organizacji, który został już wcześniej uzgodniony z Ministerstwem Obrony Narodowej. Głosowanie potwierdziło tylko siłę i jedność wewnątrz Związku. Nikt nie był przeciw i przy 3 mandatach wstrzymujących się statut został przyjęty.
 

Kolejnym wydarzeniem było głosowanie za wyborem komendanta głównego, którym został bryg. ZS Sławomir Szczerkowski. Wyboru dokonano jednogłośnie. Wybrano również skład Naczelnej Rady Strzeleckiej, Komisji Rewizyjnej i Strzeleckiego Sądu Honorowego. /Źródło i fot. Strzelec Nowy Sącz/
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Referat komunikacji Społecznej UM (WT) Dodano: 2017-12-05 15:05:15