Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Pod Skrzydłami Orła: przegląd pieśni i poezji patriotycznej

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Nowosądeckiego Przeglądu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej "Pod Skrzydłami Orła" (9 listopada). Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu wraz ze Stowarzyszeniem "Jesteśmy...".  Nagrody wręczał laureatom zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.
 


 

Zastępca prezydenta podkreślił patriotyczny wydźwięk przedsięwzięcia, a szczególnie zwrócił uwagę na fakt, że w konkursie udział biorą podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy. Dla większości z nich liczy się nie tylko rywalizacja, ale sam udział.
 

- Z punktu widzenia formalnego ktoś wygra, ktoś wypadł lepiej, ale naprawdę wszyscy możemy mieć satysfakcję, żeśmy w tym konkursie uczestniczyli, bo uczestnictwo jest bardzo ważne – powiedział zastępca prezydenta. – Zawsze i wszędzie powtarzam, że nie ma  ludzi gorszych i lepszych bez względu na różne przymioty albo ich brak.  Wszyscy jesteśmy stworzeni przez jednego Boga Najwyższego na jego obraz i podobieństwo. Wszyscy mamy prawo uczestniczyć w życiu i we wszystkim, co z życia wynika – podkreślił Jerzy Gwiżdż.
 

Zastępca prezydenta serdecznie podziękował wszystkim organizatorom przedsięwzięcia. W ich imieniu podziękowały Anna Szczepanik-Dziadowicz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu i Elżbieta Gruca, prezes Stowarzyszenia "Jesteśmy…".
 

W  przeglądzie udział wzięło 21 ośrodków wsparcia dziennego z całej Małopolski. Uczestnicy zaprezentowali widowiska słowno-muzyczne, pieśni i piosenki patriotyczne. Główna nagroda, statuetka orła, powędrowała do Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju.
 

[POBIERZ ZDJĘCIA]

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-11-13 14:00:16