Środa, 19 grudnia 2018 Imieniny obchodzą: Gabriela, Dariusz, Urban, Dominika
Szukaj:

Kategoria: Wydarzenia

Śpiewy patriotyczne pod Dębem Wolności

Patriotyczne pieśni szeroko niosły się po sądeckich plantach (11 listopada). Z okazji Święta Niepodległości odbyło się wspólne śpiewanie najbardziej znanych pieśni patriotycznych, legionowych i wojskowych. W śpiewaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta z zastępcą prezydenta Nowego Sącza Wojciechem Piechem, przewodniczącą Rady Miasta Bożeną Jawor i wiceprzewodniczącymi Tomaszem Cisoniem i Michałem Kądziołką.
 


 

Zebrani w symbolicznym miejscu, pod  Dębem Wolności na sądeckich plantach mieszkańcy miasta, harcerze i młodzież nie tylko mieli możliwość czynnego uczestnictwa w tym niezwykłym koncercie. Prowadzący spotkanie Janusz Michalik z Miejskiego Ośrodka Kultury zapoznawał zebranych z historią śpiewanej pieśni, mówił o autorach i roli, jaką odegrała w życiu narodu. Wspólnie z sądeczanami śpiewali wokaliści z MOK-u.
 

Organizatorzy nie polegali li tylko na zawodnej pamięci: uczestnicy "Śpiewów" otrzymali do rąk wydane specjalnie na tę okoliczność śpiewniki. Przedsięwzięcie było częścią oficjalnych obchodów Święta Niepodległości w Nowym Sączu.
 

 

 

Autor: Wiesław Turek Dodano: 2017-11-12 06:23:58